ZÁJEZDY S LEHKOU PĚŠÍ TURISTIKOU

Rakouské a německé Alpy + Salzburg

náhled6-denní poznávací zájezd - Rakousko, ceny od 11 490 Kč
Toužíte poznat rakouské a německé Alpy opravdu pohodově, projít se nádhernou alpskou krajinou s jedinečnými výhledy, ale také relaxovat v termálních lázních? Vydejte se s námi na náš nový zájezd. Ubytování jsme zajistili ve 4* hotelu Hubertus v nádherně položeném horském středisku Lofer. Hotel má vlastní wellness centrum (bazén a sauna). Lofer kromě toho přímo vybízí k procházkám jeho ...

Zillertálské Alpy, jezero Achensee a údolí Alpbachtal - s Alpbachtalskou slevovou kartou

náhled7-denní poznávací zájezd - Rakousko, ceny od 9 390 Kč
Tento zájezd Vás zavede do jedné z nejhezčí a nejfotogeničtější oblasti rakouských Alp. Zillertálské Alpy i vedlejší Tuxerské Alpy mají působivou kulisu ledovců i dravých řek, jezero Achensee je romanticky obehnáno horami. Zájezd Vám zpříjemní „Albachtalská slevová karta“, která umožňuje využití lanovek v údolí Albachtal zdarma.

Malebné Lechtalské Alpy

náhled6-denní poznávací zájezd - Rakousko, ceny od 8 990 Kč
Západní oblast Rakouska vítá vstřícně turisty všech zemí k návštěvě svého půvabného kraje s horskými masivy, průzračnými jezery, čistými řekami a dalšími zajímavostmi.

Hory a termální lázně Rakouska

náhled7-denní poznávací zájezd - Rakousko, ceny od 10 990 Kč
Tento zájezd Vás zavede do nejznámějšího národního parku Rakouska Vysoké Taury. NP Vysoké Taury je překrásná oblast kolem nejvyššího rakouského štítu Grossglockner. Vysoké Taury mají více než 300 vrcholů přesahujících 3 000 m a několik ledovců. Mezi turistické magnety patří i upravená lázeňská městečka (Bad Gastein aj.). Ubytování je zajištěno v pěkném hotelu****, kde klienti mohou využít bazén a saunu.

Relaxace v Alpách - Tyrolské Alpy

náhled7-denní poznávací zájezd - Rakousko, ceny od 10 690 Kč
Tento rozmanitý zájezd Vás zavede do oblasti západního Tyrolska - oblasti ledovců a malebných údolí, jejichž krásu si budete moci vychutnat při výletech s lehkou pěší turistikou. Ubytování je zajištěno v pěkném ****hotelu v pokojích s vlastním příslušenstvím. Stravování je formou polopenze (snídaňový bufet a večeře o 3 chodech).

Rozmanité rakouské Alpy

náhled6-denní poznávací zájezd - Rakousko, ceny od 9 990 Kč
Zájezd nás zavede na rozhraní Salzburska a Tyrolska, do oblasti mezi velikány Kitzbüheler Alpen, Venediger Gruppe a Zillertaler Alpen. Navštívíme unikátní kaskádu mohutných Krimmlerských vodopádů, NP Vysoké Taury, vrchol Kitzbüheler Horn s úchvatným kruhovým rozhledem od skalnatých štítů Wilder Kaiser až po ledovce nejvyšších rakouských vrcholů a další přírodní skvosty této oblasti.

Alpy čtyř zemí

náhled7-denní poznávací zájezd - Rakousko, ceny od 10 490 Kč
V tomto zájezdu budete mít možnost navštívit některé z nejatraktivnějších horských oblastí Rakouska, Německa, Švýcarska i Lichtenštejnska. Budete uchváceni malebnými horskými scenériemi- rozeklanými alpskými štíty s ledovci i krásnými průzračnými jezery. Ubytování je zajištěno v rakouském městečku St.Gallenkirch ve ***hotelu.

Vysoké Taury - Grossglockner

náhled8-denní poznávací zájezd - Rakousko, ceny od 9 990 Kč
Náš jižní soused Rakousko nabízí v oblasti sv nejvyšší hory Grossglockneru nepřeberné možnosti pěší turistiky. Uchvátí Vás jistě také výjezd vysokohorskou silnicí pod Grossglockner. Několika stupňové Krimmlerské vodopády jsou také jedinečným přírodním divem.

Jezera a vyhlídky romantické Solné Komory

náhled6-denní poznávací zájezd - Rakousko, ceny od 8 990 Kč
Tento zájezd nás zavede do Solné Komory, která patří k nejpůvabnějším krajinným oblastem střední Evropy. Náš zájezd nabízí výlety malebnými údolími, okolo romantických jezer a také výlety na vyhlídkové vrcholy, odkud se naskýtají velkolepé rozhledy po krajině plné třpytivých jezer nad kterými vystupují vrcholy alpských velikánů. Navštívíme též upravená městečka s historickou tradicí např. St.Wolfgang, Bad Ischl aj.

Rakouské Alpy - Dachstein se slevovou kartou

náhled6-denní turistický zájezd - Rakousko, ceny od 9 390 Kč
Na našem zájezdu podniknete lehké túry v oblasti jižní strany Dachsteinu, kde se nachází vysoké hory, půvabné pastviny i krásná jezera. Nad tím vším dominuje mohutný vrchol Dachsteinu. Zájezd Vám zpříjemní slevová karta, díky níž máte lanovky a koupaliště v ceně.

Zugspitze aréna - romantické Alpy a zámky z německé i rakouské strany

náhled6-denní turistický zájezd - Rakousko, ceny od 9 490 Kč
Tento zájezd míří na pomezí rakouských a německých Alp pod mohutnou nejvyšší horu Německa Zugspitze. Pěkné výlety Vás zavedou nejen do nádherné přírody, ale i do blízkosti romantických bavorských zámků.

Rakouské Alpy - NP Vysoké Taury

náhled6-denní poznávací zájezd - Rakousko, ceny od 9 390 Kč
Tento zájezd Vás zavede do nejznámějšího národního parku Rakouska Vysoké Taury. NP Vysoké Taury je překrásná oblast kolem nejvyššího rakouského štítu Grossglockner. Vysoké Taury mají více než 300 vrcholů přesahujících 3 000 m a několik ledovců. Mezi turistické magnety patří i upravená lázeňská městečka (Bad Gastein aj.).

Švýcarské Alpy

náhled9-denní poznávací zájezd s pěší turistikou - Švýcarsko, ceny od 10 790 Kč
Další z turistických zájezdů tentokrát do nejatraktivnější alpské země – Švýcarska, kde se zaměříme na oblasti Bernských Alp, Rétorománskou část i malebný kanton Ticino. Ubytování na tomto zájezdu do Švýcarska je v chatě v horském středisku Andermatt pod průsmykem Oberalpass. Při výletu do kantonu Graubünden se seznámíte s rétorománskou částí Švýcarska i jeho nejslavnějším střediskem Sv. ...

Švýcarsko - Bernské Alpy

náhled9-denní poznávací zájezd s pěší turistikou - Švýcarsko, ceny od 10 690 Kč
Náš další turistický zájezd do Švýcarska nás zavede do Bernských Alp. Snad nikde jinde ve střední Evropě nesahají ledovce tak daleko do údolí jako v okolí Grindelwaldu ve Švýcarsku. V okolí je přes 300 km vycházkových cest a horských stezek, které spolu s řadou lanovek skýtají překrásné možnosti denních i polodenních výletů.

Švýcarsko - Wallis

náhled9-denní poznávací zájezd s pěší turistikou - Švýcarsko, ceny od 10 790 Kč
Náš další zájezd do Švýcarska je zaměřern na poznání nejvyšší alpské skupiny Švýcarska - Wallisu. Ubytování je zajištěno ve středisku Saas Grund v kantonu Wallis, poblíž velmi známého střediska Zermatt na úpatí Matterhornu a nedaleko luxusního centra Saas Fee. Tato část Švýcarska nabízí nejvíce možností, jak se seznámit s alpskými ledovci a horskými jezery. Alpské louky Švýcarska jsou plné ...

Švýcarsko - Wallis II.

náhled9-denní poznávací zájezd s pěší turistikou - Švýcarsko, ceny od 10 790 Kč
Krásu a půvab švýcarských Alp poznáte na zájezdu, který vás provede mimo jiné medvědí stezkou, alpskou květinovou stezkou a starou obchodní cestou Stockalperů.

Švýcarsko - Diablerets - Ženevské jezero, Mont Blanc

náhled9-denní poznávací zájezd s pěší turistikou - Švýcarsko, ceny od 10 390 Kč
Horská turistika, výlet po břehu Ženevského jezera, ochutnávka kvalitních vín - to vše zažijete na tomto zájezdu, ve kterém si každý milovník přírody přijde na své.

Švýcarské hory a termální lázně

náhled9-denní poznávací zájezd - Švýcarsko, ceny od 10 790 Kč
Zájezd spojuje vycházky v krásné alpské přírodě s relaxací v termálních lázních pod alpskými velikány v jedné z nejhezčích částí Švýcarska – kantonu Wallis.

Švýcarská mozaika

náhled8-denní poznávací zájezd s pěší turistikou - Švýcarsko, ceny od 10 390 Kč
Netradiční zájezd do švýcarské oblasti Sv.Mořice pod mohutné alpské velikány s pěšími výlety.

Savojské Alpy

náhled8-denní poznávací zájezd - Francie, ceny od 9 990 Kč
Tento zájezd nás zavede pod masiv nejvyšší hory Alp Mont Blancu, který tvoří přirozenou hranici mezi Francií a Itálií. Navštívíme hluboká údolí z obou stran Mont Blancu, ve Francii i v Itálii, a známá horská střediska (Chamomix, Val d’Isere, Courmayeur aj.). Lehkými pěšími výlety, lanovkami nebo vláčkem se dostaneme na krásné a úchvatné vyhlídky, ze kterých uvidíme bíle zářící ledovce, vrcholy Mont Blancu a dalších alpských velikánů. Údolí Aosta v severozápadní Itálii patří k nejmalebnějším oblastem Alp. NP Gran Paradiso v Itálii má romantická údolí s pohledy na čtyřtisícový vrchol Gran Paradiso. Další monumentální horou na seznamu bude Matterhorn, král hor, ležící na pomezí Itálie a Švýcarska.

Švýcarské Alpy, italské Alpy a termální lázně Bormio

náhled8-denní poznávací zájezd - Itálie, ceny od 9 990 Kč
Zajímavá kombinace do Alp - do Itálie i do Švýcarska. Prosluněný Engadin ve Švýcarsku, nejvýchodnější čtyřtisícovka Alp v masivu Bernina na východě Švýcarska, slavný horský expres Bernina, vysoké průsmyky, ledovce i horská jezera, to vše nabízí zájezd, který je již několik let velice oblíbeným.

Turistické Toskánsko - Apeniny, Apuánské Alpy, Cinque Terre

náhled8-denní poznávací zájezd s pěší turistikou - Itálie, ceny od 10 390 Kč
Velice rozmanitý zájezd s lehkou pěší turistikou Vás zavede do nádherné oblasti vesniček a útesů vysoko nad mořem - Cinque Terre, k mramorovým dolům v Apuánských Alpách i mezi vinice Toskánska.

Relaxace v Alpách - Dolomity - oblast Cortiny

náhled8-denní poznávací zájezd - Itálie, ceny od 11 390 Kč
Horská oblast Dolomit nebudí jen zájem turistů a horolezců, ale ve zdejší vzácně rozmanité přírodě najdou mnoho krás i všichni pozorní návštěvníci, milovníci přírody a fotografové. Vždyť právě v Dolomitech lze spatřit šťavnaté zelené louky v blízkosti strmých skalních domů, malebné modřínové lesy v údolích a průzračná horská jezera s odrazem skalních štítů. Kdo chce Dolomity lépe poznat, má zde možnost využít nepřeberné nabídky pestrých túr. U tohoto zájezdu do Alp - Dolomit jsme zařadili pro zpříjemnění vašeho pobytu ubytování v pěkném ***hotelu. Pokoje hotelu mají vlastní sociální zařízení.

Turistika u italských jezer

náhled8-denní poznávací zájezd - Itálie, ceny od 10 390 Kč
Tento zájezd do italských Alp Vás zavede za romantikou italských jezer, kde se nad modrozelenou hladinou tyčí majestátní vrcholky hor. Pěší turistika v Itálii v kulise této nádhery patří k jedinečným zážitkům. I když Alpy nejsou v této části příliš vysoké, přesto nabízejí monumentální skalní štíty, které Vás jistě nadchnou svou divokou krásou.

Relaxace v Alpách - Dolomity - Cortina d´Ampezzo

náhled8-denní turistický zájezd - Itálie, ceny od 9 990 Kč
Žádná jiná oblast Alp nemá tak pestrou nabídku téměř nekonečného množství túr jako členité Dolomity. Tato horská oblast nebudí jen zájem turistů a horolezců, ale ve zdejší vzácně rozmanité přírodě najdou mnoho krás i všichni pozorní návštěvníci, milovníci přírody a fotografové. Vždyť právě zde lze spatřit šťavnaté zelené louky v blízkosti strmých skalních domů, malebné modřínové lesy v údolích a průzračná horská jezera s odrazem skalních štítů. Kdo chce Dolomity lépe poznat, má zde možnost využít nepřeberné nabídky pestrých túr.

Srdce Dolomit - Marmolada - Sella - Ronda - Latemar

náhled8-denní turistický zájezd - Itálie, ceny od 9 390 Kč
Náš zájezd do Dolomit (UNESCO) v Itálii Vás zavede do romantické části těchto italských Alp, kde se nad malebnými zelenými údolími tyčí velkolepé skalní stěny až do výšek přes 3 000 m. Velikou výhodou našeho zájezdu do Dolomit jsou vysokohorské silnice na Passo di Rolle, Passo Pordoi, Passo di Sella, kam nás autobus vyveze až do výšky téměř 2 000 m, odkud se dá podniknout hned několik nádherných, avšak nenáročných pěších tras pod majestátní kulisou Dolomit. Tento zájezd Vás zavede do samého srdce Dolomit k nejvyšší hoře Marmolada, která se majestátně vypíná nad údolími. Ovšem ani ostatní třítisícovky v Dolomitech si s ní v kráse nezadají. Ubytování je zajištěno v pěkném *** hotelu, pokoje mají vlastní sociální zařízení, hostům je k dispozici relaxační centrum.

Srdce Dolomit II - Marmolada - Rosengarten

náhled8-denní turistický zájezd - Itálie, ceny od 10 790 Kč
Protože tato oblast Dolomit (UNESCO) je velice nádherná a působivá, turisti se sem rádi vrací. Proto i my jsme pro ně přidali nový zájezd do této překrásné scenérie s odlišným programem. Ubytování na tento zájezd je zajištěno v *** hotelu v pokojích s vlastním sociálním zařízením. Snídaně jsou podávány formou bufetu, večeře jsou servírované o třech chodech + salátový bufet.

Srdce Dolomit III - Mt. Civetta a Pala di San Martino

náhled8-denní turistický zájezd - Itálie, ceny od 9 990 Kč
Turistický zájezd do oblasti jižní části centra Dolomit, kde skupiny Civetta a Pala di San Martino se majestátně tyčí nad romantickými údolími.

Srdce Dolomit IV

náhled8-denní turistický zájezd - Itálie, ceny od 10 290 Kč
Zájezd s lehkou pěší turistikou Vás zavede do mimořádně podmanivé přírody horských skupin Val Gardena a Alpe di Siussi.

Rozmanité Dolomity - Alpe di Siusi, Brenta, Merano- bez nočních přejezdů

náhled7-denní turistický zájezd - Itálie, ceny od 10 990 Kč
Náš zájezd se jmenuje "Rozmanité Dolomity" protože navštívíte několik oblastí - malebné Alpe di Siusi, vysokou rozeklanou Brentu i Merano, kde pobývala i císařovna Sissi.

Pohodový týden v Alpách - zahrada Dolomit

náhled8-denní turistický zájezd - Itálie, ceny od 12 390 Kč
Zájezd do oblasti rakousko-italského pomezí s výlety na severní straně pohoří Dolomity.

Slovinsko - Julské Alpy

náhled8-denní poznávací zájezd s pěší turistikou - Slovinsko, ceny od 8 990 Kč
Na tomto zájezdu lze vychutnat lehká pěší turistika v nejkrásnějších scenériích Julských Alp, podíváte se i do Slovinského krasu a navštívíte hlavní město Slovinska, Ljublaň. Julské Alpy jsou příznačné svými hlubokými údolími, kde se nad třpytivými jezery tyčí ohromné šedobílé skalní stěny horských masivů. Na území Julských Alp byl roku 1981 vyhlášen Triglavský národní park, který patří k ...

Alpy tří zemí - italské i slovinské Julské Alpy + Korutany

náhled7-denní turistický zájezd - Rakousko,Itálie, Slovinsko ceny od 8 990 Kč
Na tomto zájezdu budete mít možnost navštívit hned 3 země najednou- Rakousko, Itálii, Slovinsko. Mohutné vápencové Julské Alpy kontrastují s malebnou přírodou rakouských Korutan.

Nejkrásnější turistické trasy středního Norska i Lofot

náhled11-denní autokarový zájezd - Norsko, ceny od 19 990 Kč
Neobyčejné přírodní krásy, romantické fjordy, členité pobřeží, největší ledovce, velké množství úchvatných vodopádů a svérázná architektura. Určitě budete obdivovat zajímavé kaňony a divoké hory. V programu jsou krásné horské túry s dalekými výhledy, kdy budete mít ideální příležitost poznat divokou krásu norské přírody.

Korsika - turistika a moře

náhled10-denní poznávací zájezd - Francie, ceny od 12 990 Kč
Korsika je 4. největší ostrov Středozemního moře, který vždy lákal pěší turisty svými krásnými horami a nádherným, čistým mořem. Ostrov, jehož nejkrásnější subtropická příroda nabízí nejen azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pinií a korkových dubů.

Francouzské a španělské Pyreneje

náhled10-denní poznávací zájezd - Francie, ceny od 11 990 Kč
Milujete pěší turistiku a hledáte oblast s relativně stabilnám počasím? Pak se nechte zlákat a vydejte se s námi poznávat hory na pomezí Francie a Španělska, které dělí Pyrenejský poloostrov od zbytku Evropy. Tento zájezd je zaměřen na poznání francouzské části Pyrenejí, ale podíváte se také do nádherné španělské části. Pyreneje skýtají nepřeberné množství ojedinělých přírodních scenérií a zajímavých míst. Podniknete řadu výletů ve snad nejkrásnější oblasti Pyrenejí, v okolí nejvyšší hory francouzské části pohoří Vignemale a zároveň navštívíte nádherně položená letoviska Biarritz či San Sebastian u ...

Úchvatné národní parky španělských Pyrenejí

náhled9-denní poznávací zájezd s lehkou pěší turistikou - Španělsko, ceny od 13 990 Kč
Na tomto zájezdu navštívíte nejkrásnější národní parky španělských Pyrenejí - NP St. Maurici, NP Maladeta, NP Ordesa, které jsou protkány údolími s mohutnými řekami a vodopády. Nad jezery se tyčí skalnaté štíty hor. Cestou je zastávka ve státečku Andorra.

Pyreneje + Andorra

náhled10-denní poznávací zájezd s lehkou pěší turistikou - Pyreneje, ceny od 12 590 Kč
Andorra je jeden z pěti miniaturních evropských států, ležící v kotlině východních Pyrenejí na rozhraní Francie a Španělska. Hospodářství je v současné době založené hlavně na turistickém ruchu. Vydejte se proto s námi za poznáváním krás tohoto zajímavého místa.

NP Malá Fatra a Západní Tatry

Slovensko, Západní Tatry7-denní poznávací zájezd s pěší turistikou - Slovensko, ceny od 7 690 Kč
Slovensko je sice malá země na východ od našich hranic, ale nabízí kromě krásných historických měst také nepřeberné množství přírodních krás. Nabízíme Vám možnost na našem týdenním zájezdu během jednodenních výletů s lehkou pěší turistikou prozkoumat méně navštěvované části oblasti Západních Tater, ale také dvě z nejznámějších tras v Národním parku Malá Fatra.

Národní parky Slovenska, památky a termální lázně

náhled6-denní poznávací zájezd s pěší turistikou - Slovensko, ceny od 6 990 Kč
Týdenní pobyt v oblasti Liptova je spojen s poznáváním nejkrásnějších míst této části Slovenska. Vysoké a Nízké Tatry, NP Velká Fatra patří k nejkrásnějším pohořím na Slovensku. Opakem k turistickým vycházkám v horách bude poznávání kulturních a architektonických památek, jako jsou například nádherné zámky a hrady Beckov a Bojnice. Poznávací části programu jsou příjemně kombinovány s možností odpočinku v různých lázeňských a termálních komplexech, jako je Bešeňová nebo Lúčky.

Tatry a NP Pieniny ze slovenské i polské strany

náhled9-denní poznávací zájezd s pěší turistikou - Slovensko, ceny od 6 990 Kč
Tento zájezd nás zavede do jedné z nejkrásnějších částí Slovenska - na Spiš. Zároveň poznáme jedinečné Pieniny, Tatry z polské strany a další zajímavosti. Zároveň budete mít možnost relaxace v termálních koupalištích.

Pirin a Rila bus i letecky

7-denní poznávací zájezd - Bulharsko, ceny od 19 690 (letecky) od 12 490 (bus)
7 denní poznávací zájezd s turistikou s putováním NP Rila, Pirin. Cesta do Bulharska je pro zájemce zkrácena leteckou dopravou.

Tento zájezd patří do kategorie poznávací zájezdy s turistikou.

Černá Hora - tajemné a čarovné Prokletije

9-denní poznávací zájezd - Černá Hora, ceny od 11 990 Kč
Tento pohodový týden budete mít možnost poznat donedávna zapomenutý kout Černé Hory - Prokletých hor, které vynikají divokou krásou a nedotčenou přírodou, kam donedávna téměř nevkročila lidská noha... Vápencové pohoří Komovi patří spolu s Durmitorem a Prokletijem ke třem nejvelkolepějším horským masivům Černé Hory. Tvoří součást Dinárských hor a jeho vrcholy se hrdě vypínají nad řekami Tara a Lim. Perličkou je malý dvoutisícový hřeben Visitoru v sousedství čarovného Prokletije a překrásného Plavského jezera. Před našimi zraky se bude odehrávat obrovské přírodní divadlo s nezapomenutelnými přírodními sceneriemi, strhujícími výhledy i neuvěřitelnými až kýčovitými panoramaty, které zůstanou navždy zapsány v našich srdcích. Divoké hory a průzračná jezera ledovcového původu tvoří hlavní náplň tohoto zájezdu. Ubytování je v novém **** hotelu přímo na břehu Plavského jezera. Interiér hotelu uchovává příjemnou balkánskou atmosféru.

Pohodový týden v Transylvánii

náhled8-denní poznávací zájezd s pěší turistikou- Rumunsko, ceny od 10 990 Kč
Pokud jste v posledních osmi letech Rumunsko nenavštívili, budete žasnout nad změnami poměrů v této rychle se rozvíjející zemi. Nové silnice, moderní benzinové pumpy, fungující obchody plné zboží, perfektní služby v turistických střediscích. Bucegijské hory v Draculově Transylvánii jsou nejnavštěvovanějšími horami v Rumunsku a vzhledem ke své malebnosti a historickým památkám ve svém okolí mají proč.

Rumunsko - Maramureš a Rodna

náhled8-denní poznávací zájezd s pěší turistikou- Rumunsko, ceny od 10 490 Kč
Tento zájezd s pěší turistikou Vás zavede do méně známé, ale přesto zajímavé oblasti Rumunska.

Pohodový pobyt na Podkarpatské Rusi

10-denní poznávací zájezd s pěší turistikou - Ukrajina, ceny od 8 990 Kč
Rádi byste navštívili Podkarpatskou Rus, ale nechce se vám vláčet s baťohem? Chtěli by jste poznat nebo se vrátit na toto malebné uzemí, ale neláká vás nocování ve stanu? Pokud nehledáte komfort a bezchybné služby místních, máme pro vás nachystánu akci, při které formou hvězdicovitých výletů ze dvou základen můžete s námi prokřižovat střední a východní část zdejšího kraje.

Národní parky Makedonie

náhled10-denní poznávací zájezd - Makedonie, ceny od 12 990 Kč
V samém srdci Balkánského poloostrova leží země, kde se obklopeni majestátně se tyčícími desítkami dvoutisícových hor rozkládají průzračné vody jezer. Je to země, kde kráčíte cestou i necestou dolinami i horskými úbočími panensky čistou krajinou jakoby nazpět časem. Ta země je posetá drahokamy nesčetných památek v pestrobarevné směsici kultury muslimské, křesťanské i pravoslavné.

Albánie a Makedonie

náhled12-denní poznávací zájezd - Makedonie, ceny od 15 990 Kč
Vydejte se s námi na putování krajinou, která se doposud otevírá ve své drsné upřímnosti i kouzelné kráse balkánských světů všem, kteří jsou ochotni přijmout její ryzí duši takovou, jaká ve své čisté podstatě je. Tvář krajiny je zvrásněna tajuplnou minulostí, sahající do pradávných dob bronzových, utvářená tisíciletí potomky balkánských hrdinů, čelících nájezdům Řeků, Římanů, Bulharů i Turků, jež všichni nechali své stopy navždy v dějinách albánského lidu. ´Ochutnáme´ divokou směsici křesťanství a islámu, spatříme až neuvěřitelné kontrasty dob dávno i nedávno minulých. Projdeme malebná horská údolí v blízkosti majestátných horských štítů, nahlédneme do obyčejného života balkánského venkova, kde hodnoty žití stále zůstávají na svém prapůvodním místě a patrně ještě dlouho zůstanou.

NP a moře Řecka

náhled12-denní poznávací zájezd - Řecko, ceny od 13 990 Kč
Poznávací zájezd s turistikou do utajené části severního Řecka, do divokého a neschůdného kraje Zagoria, do míst, kde leží ty největší poklady řeckých hor. Přechod kaňonem Vikos a výstup na planinu Astraka jsou jedny z nejúžasnějších treků, které řecké hory nabízejí, slavná věštírna v Dodoni, nezapomenutelné kláštery Meteora, koupání v Egejském moři. Celý program završí možnost výstupu na nejvyšší horu Řecka – bájný Olymp. Cestou do Řecka a zpět navštívíme dvě vyhlášené vinařské oblasti - Negotino v Makedonii a Melnik v Bulharsku a budeme tak mít jedinečnou příležitost ochutnat a porovnat vynikající makedonská a bulharská vína s těmi řeckými.

Nejkrásnější místa Skotska pěšky

náhled12-denní poznávací zájezd - Velká Británie, ceny od 19 990 Kč
Co nejméně času v autobuse, co nejvíce času ve volné krajině při túrách a procházkách. Vybrali jsme pro Vás ty nejhezčí úseky na Skotské vysočině, pohoří Cuillin Mountains na ostrově Skye patří k nejkrásnějším v Británii. Túry jsou doplněny procházkami zahradami a parky u malebných zřícenin Fountains Abbey či hradu Blair Castle. Výstup na nejvyšší horu Británie Ben Nevis, prohlídka palírny pravé skotské whisky s ochutnávkou, výhled na jezero Loch Ness, či prohlídka hlavního města Edinburgh patří k nezbytným položkám zájezdů do Skotska. Cestou tam si navíc prohlédneme perlu Flander Bruggy, cestou zpět Londýn.

Jižní Anglií až na konec světa

náhled11-denní poznávací zájezd - Velká Británie, ceny od 17 690 Kč
Zájezd s pěší turistikou Vás zavede do mystické krajiny krále Artuše do jihozápadní Anglie do oblasti Cornwallu.

Nejkrásnější místa Irska pěšky

náhled12-denní poznávací zájezd - Irsko, ceny od 20 990 Kč
Během našeho putování navštívíme Severní Irsko a Irskou republiku. Projdeme se po severním pobřeží, uvidíme slavný Giant´s Causeway - Obrův chodník, Cliffs of Moher, nádherné útesy na západě, jedinečnou krasovou oblast Burren. Půjdeme po stolové hoře Ben Bulbin, po pěšinách v národním parku Wicklow Mountains, vystoupáme na poutní horu Croagh Patrick. Naší snahou je maximum času strávit ve volné přírodě. Uvidíme řadu historických památek. Též si prohlédneme hlavní město Irské republiky Dublin. Cestou přes Británii se projdeme v překrásném přírodním parku Snowdonia ve Walesu a v metropoli Londýně.

Provence lodí, na kole i pěšky

náhled10-denní poznávací zájezd - Francie, ceny od 13 990 Kč
Pojeďte s námi objevovat kouzlo Provence, kraje světla a vůní, rozmanité krajiny bohaté na historické i umělecké památky. Nechte se okouzlit úžasnými přírodními scenériemi - hlubokými kaňony, úzkými soutěskami, rozeklanými vápencovými pohořími, bizarními skalnatými útvary i divokou krásou přírodní rezervace Camargue a to vše na vypůjčených kolech, pěšky nebo na kanoích. Ochutnáte místní vyhlášené víno i světově proslulou provensálskou kuchyni. Dýchne na vás kouzlo středověkých městeček i římských památek. Odpočinete si u moře, načerpáte energii a plně vychutnáte atmosféru prosluněné krajiny plné vůně koření, polí slunečnic i levandule, vinic i olivových hájů.

Island - pro turisty

náhled24-denní letecký poznávací zájezd - Island, ceny od 29 990 Kč
Snad nikde jinde na světě není drsná severská příroda tak krásná a mnohotvárná jako na Islandu. Jako geologicky velmi mladý ostrov je Island dodnes utvářen častou sopečnou činností, mohutnými ledovci i divokým mořským příbojem. Strmé čedičové stěny, rozlehlá lávová pole a pobřežní útesy jsou otevřenou učebnicí geologie. Horké prameny, bublající solfatary, syčící fumaroly a gejzíry prozrazují, že žhavá hmota planety Země není zde hluboko pod povrchem. Nejmohutnější vodopád Evropy Dettifoss uchvacuje svou divokostí, četné další vodopády pak zaujmou svou krásou nebo více jak stometrovou výškou. Nevelké a velmi malebné domečky s trávou porostlými střechami, ve kterých ještě před několika desítkami let Islanďané bydleli, se dnes ve skanzenech k sobě tisknou, aby se vzájemně chránily před nepohodou. Malebnost všech islandských osad dotvářejí nevelké, ale pečlivě udržované kostelíky. To vše, zasazeno do prostředí mechem a lišejníky porostlých svahů a údolí, vytváří pro milovníky nedotčené severské přírody nezapomenutelný zážitek. Na severním pobřeží Islandu je možno pozorovat odpočívající tuleně a při vyjížďce lodí i velryby. Při troše štěstí za jasné noci uchvátí Středoevropana polární záře, která v tomto období není nikterak řídkým jevem. Během více jak dvoudenního přerušení plavby na Faerských ostrovech se nabízí možnost poznat část jejich divokého západního pobřeží s vysokými a strmými útesy a malebnými rybářskými osadami.