RAKOUSKÉ ALPY - DACHSTEIN SE SLEVOVOU KARTOU

ZÁJEZD S LEHKOU PĚŠÍ TURISTIKOU 2019

- lanovky a koupaliště v ceně Pobyt v oblasti jižní strany Dachsteinu (UNESCO). Zde podnikneme lehké výlety do údolí a na vyhlídky, odkud můžete obdivovat mohutné vápencové hory, zalesněná úbočí, půvabné pastviny i krásná jezera. Nad tím vším dominuje ohromný vrchol Dachsteinu pokrytý ledovcem. Také budete mít příležitost navštívit malebná alpská městečka v této oblasti. Pořadí navštívených míst může být změněno v závislosti na počasí a jízdním řádu lanovek.

Program zájezdu:

1.den - Odjezd z Prahy v časných ranních hodinách. Výlet do střediska FILZMOOS a odtud pěší výlet k jezeru ALMSEE s impozantní kulisou skal. Příjezd na ubytování.
2.den - Výjezd lanovkou na masiv DACHSTEINU (UNESCO) do výšky 2694 m. Odtud se naskýtají velkolepé vyhlídky na okolní horské masivy. Návštěva vysuté vyhlídkové plošiny se skleňenou podlahou SKYWALK. Turistika na úpatí jižní stěny Dachsteinu pod majestátními vrcholy Torstein, Mitterspitze a Dachstein , které tvoří impozantní skalní předěl severních vápencových skal.

Rakouské Alpy - Dachstein se slevovou kartou
ilustrační foto
 Rakouské Alpy - Dachstein se slevovou kartou
ilustrační foto

3.den - Soutěska SILBERKARKLAMM, průchodná po dřevěných lávkách a schodech, pod kterými protéká dravý potok tvořící vodopády. Odpoledne je možné strávit na koupališti RAMSAUBEACH nebo výjezd lanovkou a výlet na okolní vrch RITISBERG.
4.den - Výjezd lanovkou nebo místním autobusem do výšky cca 1800 m k chatě REITERALM HÜTTE . Výlet panoramatickou cestou s úchvatnými výhledy pod vrcholky hor GASSELHÖHE a SCHOBER kde cestou uvidíte průzračná jezírka UNTERSEE a SPIEGELSEE. Jezero Spiegelsee bývá nazýváno „jezerem zrcadlení“, protože při jasné viditelnosti se v něm zrcadlí ledovcem pokrytý masiv Dachsteinu. Při pěkném počasí cestou zpět zastávka na přírodním koupališti ve městečku PICHL .
5.den - Výlet do údolí SEEWIGTAL (přírodní rezervace, čarokrásný kout Nízkých Taur) k jezeru BODENSEE (procházka kolem jezera, možnost projížďky na lodičce). Odtud pěkný výlet kolem vodopádů k jezerům HÜTTENSEE a OBERSEE.
6.den - SCHLADMING - město s historickými památkami ležící pod masivem Dachsteinu v údolí Ennsu. Výjezd lanovkou na vrchol PLANAI . Okružní cesta s impozantními výhledy. Lze dojít až na vrchol Krahbergzinken - panoramatický výhled na Dachstein , údolí Ennstal a Taury. Odjezd do Čech. Příjezd ve večerních hodinách.

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd
337-01 23.07. - 28.07.2019 10 290 Kč Odjezd též z Příbrami, Písku a Českých Budějovic
337-02 30.07. - 04.08.2019 10 290 Kč Odjezd též z Příbrami, Písku a Českých Budějovic

Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, průvodce, 5x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 5x polopenzi, slevovou kartu Sommercard.

Příplatky:

pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 210 Kč), 1/1 pokoj (příplatek: 1800 Kč).


Na tomto našem dalším webu Info Alpy najdete mnoho informací o Alpách, o jejich přírodě, vodstvu. Dovíte se i zajímavosti o jednotlivých částech Alp, třeba o Dolomitech nebo o Kaprunu. Kompletní přehled všech našich, nejen turistických, zájezdů do Alp a alpských zemí najdete na tomto našem dalším pomocném webu Alpy-zájezdy.