Zájezdy do Makedonie

Poznávací zájezdy do Makedonie

Národní parky Makedonie

náhled10-denní poznávací zájezd - Makedonie, ceny od 13 790 Kč
V samém srdci Balkánského poloostrova leží země, kde se obklopeni majestátně se tyčícími desítkami dvoutisícových hor rozkládají průzračné vody jezer. Je to země, kde kráčíte cestou i necestou dolinami i horskými úbočími panensky čistou krajinou jakoby nazpět časem. Ta země je posetá drahokamy nesčetných památek v pestrobarevné směsici kultury muslimské, křesťanské i pravoslavné.

Kosovo, Makedonie, Albánie - velké putování západním Balkánem

náhled12-denní poznávací zájezd - Makedonie, ceny od 16 790 Kč
Pojeďte s námi poznávat země známé svými bouřlivými dějinami a vzájemnými spory, ponořte se do světa úchvatných přírodních scenérií, kouzelných historických památek a starého způsobu života. Poznáme Srbsko proslavené svými středověkými památkami, Albánii, kde se stále žije ve starobylých patriarchálních tradicích, a krom toho navštívíme i nejmladší evropský národ – Makedonii, a nejmladší evropský stát – Kosovo.

Albánie a Makedonie

náhled12-denní poznávací zájezd - Makedonie, ceny od 16 690 Kč
Vydejte se s námi na putování krajinou, která se doposud otevírá ve své drsné upřímnosti i kouzelné kráse balkánských světů všem, kteří jsou ochotni přijmout její ryzí duši takovou, jaká ve své čisté podstatě je. Tvář krajiny je zvrásněna tajuplnou minulostí, sahající do pradávných dob bronzových, utvářená tisíciletí potomky balkánských hrdinů, čelících nájezdům Řeků, Římanů, Bulharů i Turků, jež všichni nechali své stopy navždy v dějinách albánského lidu. ´Ochutnáme´ divokou směsici křesťanství a islámu, spatříme až neuvěřitelné kontrasty dob dávno i nedávno minulých. Projdeme malebná horská údolí v blízkosti majestátných horských štítů, nahlédneme do obyčejného života balkánského venkova, kde hodnoty žití stále zůstávají na svém prapůvodním místě a patrně ještě dlouho zůstanou.