Zájezdy do České republiky

Poznávací zájezdy do České republiky

NP Jižní Moravy a Alpy

náhled6-denní poznávací zájezd - Česká republika
Národní park Podyjí – Thayatal patří k nejmenším národním parkům na evropském kontinentu, ale svým významem, zejména jedinečnou geomorfologií a druhovým bohatstvím rostlin i živočichů je počítán k opravdovým přírodním skvostům obou zemí. Chráněná krajinná oblast Pálava představuje další významné území. Její jedinečný vápencový reliéf byl zařazen do sítě biosférických rezervací pod záštitou ...

Krásy Šumavy

náhled7-denní poznávací zájezd - Česká republika
Malebná krása Šumavy s táhlými svahy a hlubokými lesy přitahuje milovníky neporušené přírody a je lákavým cílem pro ty, kteří hledají fyzické i psychické zotavení. Vydejte se s námi procházet mělkými údolími, slatěmi a horskými úbočími tiché a poklidné Šumavy, stejně tak Bavorského lesa s okouzlující panenskou přírodou. Prožijte dovolenou v údolích ztracených na konci světa, v romantickém prostředí Národního parku Šumava a Bavorského lesa.

Beskydy, Malá Fatra, Polsko

náhled7-denní poznávací zájezd - Česká republika
Náš týdenní program v regionu Moravsko–slezských Beskyd vám nabízí aktivní formu letního odpočinku – turistiku, výlety za kulturními a historickými památkami tohoto regionu i přilehlých sousedních zemí Polska a Slovenska a samozřejmě i odpočinek u vody. Zájezd je vhodný pro turisty všech věkových kategorií, od dětí až po seniory.

Putování po krásách Jeseníků

6-denní poznávací zájezd - Česká republika, ceny od 8 990 Kč
Zájezd Vás zavede do moravské části Jeseníků, kde Vás přivítá zajímavá horská krajina i lidová architektura.

Zámky Moravy a Rakouska

náhled5-denní poznávací zájezd - Česká republika
Na těchto zájezdech navštívíte nádherné zámky Moravy i sousedního Dolního Rakouska.

Zámky, památky UNESCO a přírodní krásy Moravy

náhled6-denní poznávací zájezd - Česká republika
Na tomto zájezdu navštívíte nádherné zámky Čech a Moravy i památky UNESCO (Nové Hrady, Kroměříž, Olomouc, Buchlovice, Lešná, Bouzov). Z přírodní krás poznáte Toulovcovy maštale, Beskydy, Jeseníky.

Lázeňský trojúhelník, Francké Švýcarsko a Smrčiny

náhled6-denní poznávací zájezd - Česká republika
Vydejte se s námi za romantikou lázeňského trojúhelníku, kde navštívíte malebné západočeské lázně, kláštery i hrady. Zájezd je zpestřen i o výlety do nedalekého Německa (Smrčiny, Francké Švýcarsko, Bamberk).

Připravujeme pro další sezóny:

Česko - saské Švýcarsko

náhled6-denní poznávací zájezd - Česká republika
Výlet do divokého romantického kraje jehož působivé pojmenování vymysleli švýcarští malíři Anton Graff a Adrian Zing, kteří putovali v roce 1766 pěšky z Drážďan na hrad Königstein. Labské pískovce, mohutné tabulové hory, volně stojící skalní věže, lesy, louky a malebné soutěsky zde opravdu vytváří pohádkovou krajinu lákající k výletům. Na našem zájezdě také navštívíme krásně opravená městečka (...

Adršpašské skály, NP Stolové hory a Orlické hory

náhled6-denní poznávací zájezd - Česká republika
Skalní města, krásné turistické trasy, Stolové hory v Polsku, dvě pěší trasy v Orlických horách a mnoho krásných historických staveb. To vše na našem šestidenním zájezdu s ubytováním v oblasti Náchoda.

Krušné hory s výletem parním vláčkem

náhled6-denní poznávací zájezd - Česká republika
Tento zájezd Vás zavede za krásami Krušných hor a západočeského kraje.

Šumava a Bavorsko

náhled6-denní poznávací zájezd - Česká republika, připravujeme
Tento zájezd kombinuje výlety v nejkrásnějších partiích Šumavy s prohlídkou historických měst a zajímavostí sousedního Bavorska - navštívíte Mnichov, Pasov, Regensburg, Bavorský les

Česká Kanada a města UNESCO Telč, Třebíč

náhled3-denní poznávací zájezd - Česká republika

Českomoravský vysočina, Žďárské vrchy, Posázaví

náhled6-denní poznávací zájezd - Česká republika
Při pěších výletech projdeme "magistrálu" Žďárských vrchů s jejich nejvyššími vrcholy, o oblast "Foglarových Stvořidel" podél Sázavy či Železné hory. Navštívíme unikátní památku UNESCO - Zelenou horu, řadu dalších významných památek vč. skanzenu (Nové Hrady, Slatiňany, Pernštejn aj.).

Česko-saské Švýcarsko II, CHKO Labské pískovce

náhled6-denní poznávací zájezd - Česká republika
Druhý zájezd do malebné oblasti Českosaského Švýcarska a do chráněné krajinné oblasti Labské pískovce

Domažlicko, Chodsko, Český les

náhled6-denní poznávací zájezd - Česká republika
Chodsko – tradiční kraj se strážci zemské hranice i s tragickým hrdinou Janem Sladkým Kozinou, který měl svatbu v kostele v Klenčí pod Čerchovem. Chodsko to jsou Domažlice se slavnou šikmou věží. Jsou to i odlehlé pohraniční lesy se zvláštním kouzlem. Jsou to i Světce se skvostnou novogotickou jízdárnou, druhou největší v Evropě. A v lese se zde k nebi tyčí zříceniny kláštera Heiligen. Prohlédneme si i jeden z našich nejvýznamnějších benediktinských klášterů – klášter Kladruby, který založil přemyslovský kníže Vladislav v r. 1115.

Malebné jižní Čechy a krásy Rakouska

náhled6-denní poznávací zájezd - Česká republika
Tento zájezd Vás zavede do oblastí, které v minulosti byly součástí českého státu a procházely společným vývojem. Navštívíte unikátně zachovalá historická města, hrady a zámky, i relativně nedotčenou přírodu. Uvidíte světově známé památky (Hluboká nad Vltavou, Český Krumlov), ale i méně známá místa Vitorazska či Novohradských hor.

Jizerské hory, Český ráj

náhled6-denní poznávací zájezd - Česká republika
Jizerské hory patří mezi nejčistší hory v České republice, jsou i naším nejsevernějším pohořím. Jizerské hory jsou ideálním místem pro aktivní dovolenou, kde si užijete rozmanitost zdejší přírody, ale poznáte i místní zajímavosti a pamětihodnosti. Lázně Libverda, kde jsme zvolili ubytování, je ideálním východiskem do Jizerských hor. Při cestě tam si projdeme nejhezčí partie Českého ráje a při zpáteční cestě se s Jizerskými horami rozloučíme dalekými výhledy z Ještědu.

Lužické hory

náhled6-denní poznávací zájezd - Česká republika
Lužické a Žitavské hory – nevelké pohraniční pohoří na severu Čech a v přilehlé části Německa, kam v rámci jednoho výletu také nahlédneme. Ačkoliv hory nedosahují závratných výšek, jejich vrcholy ční monumentálně nad okolní krajinou, často zde vystupují skalní útvary a najdete tady i hluboká údolí, vše porostlé bujnými bukovými lesy. Život zdejších obyvatel výrazně ovlivnila sklářská výroba, se kterou se seznámíme v Novém Boru. Lužické hory ale nejsou jen nádherná příroda, ale také zajímavé památky, jako např. barokní chrám sv. Vavřince a sv. Zdislavy v Jablonném v Podještědí nebo hornický Jiřetín pod Jedlovou s Křížovou horou.

Netradiční západní Čechy

náhled3-denní poznávací zájezd - Česká republika

Orlické hory

náhled6-denní poznávací zájezd - Česká republikač
Objevte téměř zapomenutý kraj Orlických hor, kraj romantických zákoutí, tajuplných zřícenin, nádherných pohádkových zámků i divokých zákrut řeky Orlice. V rámci našeho putování navštívíme i nejzazší konec pásma Orlických hor u Zemské brány, kde se soutěskou vydáme po stopách bájného loupežníka Ledříčka. Během několika pěších výletů proputujeme malebné údolí Divoké Orlice. Nebudeme se věnovat ale jen přírodním krásám, protože v oblasti Orlických hor a Podorlicka najdeme i nesčetně kulturních památek. V Rychnově si připomeneme zdejšího nejslavnějšího rodáka Karla Poláčka (kniha Bylo nás pět). Nevynecháme empírový zámek v Kostelci, renesanční Častolovice ani Doudleby. V Neratově objevíme unikátní kostel se skleněnou střechou.

Peklo, Soví hory, Broumovské stěny II, Divoká Orlice

náhled4-denní poznávací zájezd - Česká republika

Zámky jižní Moravy a Rakouska

náhled4-denní poznávací zájezd - Česká republika
Tento zájezd v sobě zahrnuje to nejzajímavější z jižní Moravy a některá nádherná místa ze severního Rakouska. Rozhodně byste si neměli nechat ujít příjemné koupání v termálních lázních nedaleko hranic Laa an der Thaya, úžasné vodopády a soutěsky Ötscheru a nezapomenutelné údolí Wachau.