SRDCE DOLOMIT III - MT. CIVETTA, PALA DI SAN MARTINO

ZÁJEZD S LEHKOU PĚŠÍ TURISTIKOU 2019

Další zájezd doplňující sérii úspěšných zájezdů do oblasti Dolomit, do hor bizardních tvarů, malebných údolí a pastvin, nad kterými vyčnívají štíty těchto rozeklaných hor.

Program zájezdu:

1.den - Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2.den - Příjezd do údolí VAL CANALE pod severní stěnu skupiny PALE DI SAN MARTINO. Výlet z údolí VALLE DI VALLES pod vrcholem M. PRADAZZO cestou „ Alta via dei Pastori“ k chatě RIF BOTTARI COSTAZZA a sestup do střediska Molino.

Srdce Dolomit III - Mt. Civetta, Pala di San Martino
ilustrační foto
 Srdce Dolomit III - Mt. Civetta, Pala di San Martino
ilustrační foto

3.den - Sedlo SAN PELLEGRINO. Výjezd lanovkou do výšky 2170m. k RIF. PARADISO. Výlet pod hradbu vrcholků, které se táhnou od nejvyšší hory Dolomit Marmolady. Sedlo PASSO LE SELLE, chata Vagabundehütte těsně pod vrcholky dosahující výše přes 2700m. Pěkné výhledy přes údolí Valle di S.Pellegrino na protější horské masivy a přilehlé horské velikány.
4.den - Horské středisko SAN MARTINO DI CASTROZZA , které je malebně zasazeno pod ohromnou horskou skupinou Pale di San Martino. Výjezd lanovkou do výšky 2572m pod vrchol Rosetta 2743m. Chata RIF.ROSETTA a dále přes sedlo Rosetta fascinující vysokohorskou krajinou a tzv. pohádkovou krajinou Altipiano odkud se otvírají úžasné výhledy na severní třítisícovky skupiny Pala. Tato cesta nabízí scenérie z nejkrásnějších skalních prostor tohoto masivu. Sedlo PRADIDALI 2658m. Možnost sestupu k jezeru PRADIDALI 2278m a stejnojmenné chatě. Cesta zpět k chatě Rosetta a lanovce.
5.den - Horské městečko ALLEGHE ležící na břehu stejnojmenného jezera. Lanovkou na plošinu PIAN DI PEZZE. Výlet pod vrchol M. Civetta 3220m. Cestou přes sedlo FORCELLA 1816m odkud se naskýtá fascinující pohled na mohutný skalní masiv M.Pelmo 3 168m. Dále k chatě RIF. COLDAI a sedlu Coldai. Za ním cesta pokračuje podél jezera LAGO COLDAI na malé sedlo NEGRO 2248m. kde se již nacházíme pod stěnou velikánu Civetta. Cesta zpět lanovce, kde opět můžeme obdivovat masiv M. Pelmo po pravé straně a vrchol M. Coldai po levé.
6.den - Výlet do přírodního cirku pod vrcholy M. MULAZ a CIMA DI VAL GRANDE. Procházka nádherným „ukázkovým“ dolomitským údolím, kterým protéká zurčící potok a kde se nad zelenými pastvinami s kravičkami tyčí mohutné štíty hor. Cesta k chatě M. VENEGIOTA se dá prodloužit o výstup na FORCELLA DI VENEGIA.
7.den - Výlet do oblasti masivu M. PELMO 3168m. M.Pelmo působí jako monumentální gigant tyčící se nad krajinou. Jeho šedobílé stěny působivě vyrůstají nad řídkými lesy a loukami. Naše cesta vede k chatě RIF.VENEZIA jižní cestou ze sedla Staulanza. Cestou se nám naskýtá úchvatný pohled do skalní štěrbiny, která se rozevírá mezi Pelmettem a Pelmem. Cestou je krátká odbočka do místa, kde byly objeveny otisky dinosauřích nohou. Odjezd do Čech.
8.den - Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd
330-01 30.06. - 07.07.2019 10 290 Kč Odjezd též z Plzně

Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, průvodce, 5x ubytování v penzionu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 5x polopenzi.

Příplatky:

pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 280 Kč), 1/1 pokoj nelze zajistit.


Pokud se chystáte na zájezd do Dolomit, najdete mnoho užitečných a zajímavých informací na tomto našem dalším webu Info Dolomity. Dočtete se o historii této oblasti, včetně tuhých bojů, které zde probíhaly za 1. světové války nebo o geologii tohoto horského masivu.