ŠVÝCARSKÉ ALPY, ITALSKÉ ALPY A TERMÁLNÍ LÁZNĚ BORMIO

ZÁJEZD S LEHKOU PĚŠÍ TURISTIKOU 2020

Prosluněný Engadin ve Švýcarsku, nejvýchodnější čtyřtisícovka Alp v masivu Bernina na východě Švýcarska, slavný horský expres Bernina, vysoké průsmyky, ledovce i horská jezera, to vše nabízí zájezd, který je již několik let velice oblíbeným.

Program zájezdu:

1.den - Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2.den - Cesta podél INNU k ENGADINU . Výlet v jedné z nejkrásnějších oblastí Švýcarska v oblasti masivu BERNINA, kde nejvyšší ledovcové vrcholy dosahují výšky téměř 4000 m. (Pěší výlet k ledovcovému splazu Morteratsch a kolem tůněk a kaskád říčky Ova da Bernina). Zastávka u jezera Lago Bianco na PASSO DEL BERNINA). Dojezd do italského střediska Bormio .

Švýcarské Alpy, italské Alpy a termální lázně Bormio
ilustrační foto
 Švýcarské Alpy, italské Alpy a termální lázně Bormio
ilustrační foto

3.den - Výlet na severní straně Bormia od Ponte Froni kolem masivu DELLE SCALE k jezeru LAGO DI CANCANO. Sestup do městečka VALDIDENTRO . Možnost podvečerní relaxace v termálních lázních v Bormiu .
4.den - Výlet do oblasti bezcelní zóny LIVIGNO . Cestou zastávka před PASSO DI FOSCAGNO, odkud je nádherný půlkruhový výhled na celou oblast Bormia . Pěší výlet z PASSO D’EIVA krátkou hřebenovkou na vrchol LA PARÉ, ze kterého je nádherný výhled na celou oblast Livigna . Sjezd do městečka LIVIGNO , odtud procházka k jezeru Lago di Livigno a ev. do údolí Valle Alpisella.
5.den - Výlet do údolí VALFURVA . Horské středisko S.Caterina Valfurva ležící v NP STELVIO. Romantickou cestou borovic a modřínů do údolí Valle dei Forni a podél malebné říčky vytvářející kaskády zpět do S.Catariny.
6.den - Možnost výjezdu místními mikrobusy (cca 9 Euro) z Bormia na PASSO STELVIO. Odtud se naskýtají fascinující pohledy na okolní horské skupiny. Možnost nenáročného výstupu do výšky 3 000 m n.m.
7.den - Odjezd z Bormia přes Sondrio do švýcarského městečka POSCHIAVO, kde přestoupíme na známou horskou železnici a pojedeme horským vláčkem „BERNINA“ přes průsmyk Bernina, kolem jezer a ledovců, přes viadukty, tunely a galerie do Pontresiny . Ti, kdo nepoužijí vláček, se mohou z Pontresiny projít k ledovci ROSEG. Prohlédnete si známe horské středisko SV. MOŘIC a Vaše cesta se otočí směrem k domovu.
8.den - Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd
319-01 05.07. - 12.07.2020 10 990 Kč Odjezd též z Plzně.

Cena zahrnuje:

doprava autobusem, 5x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 5x polopenze, průvodce.

Příplatky:

jízdenka na horský vlak (příplatek: 460 Kč), jízdenka na horský vlak pro děti do 14 let (příplatek: 230 Kč), pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 280 Kč), 1/1 pokoj (příplatek: 2000 Kč).


Mnoho zajímavostí a informací o hlavní horské skupině v Evropě, o Alpách, najdete na našich pomocných webových stránkách Info Alpy. Pokud se chystáte na zájezd do Švýcarska, najdete mnoho informací o historii, geografii, přírodě, o horách i švýcarských městech na našich dalších webových stránkách Info Švýcarsko. Souhrnný přehled našich zájezdů nejen do švýcarských Alp, ale i do dalších alpských zemí, najdete na našich dalších pomocných webových stránkách Alpy-zájezdy. Kompletní přehled našich zájezdů do Švýcarska najdete na stránkách Švýcarsko-zájezdy.