TERMÁLNÍ LÁZNĚ BAD GASTEIN - NP VYSOKÉ TAURY

ZÁJEZD S LEHKOU PĚŠÍ TURISTIKOU 2019

V srdci národního parku Vysoké Taury se nachází v nadmořské výšce 1000 m tradiční lázeňské alpské středisko Bad Gastein. Jeho charakteristickou podobu vytvářejí nádherné historické stavby, které harmonicky zapadají do vysokohorského prostředí s impozantními horskými masivy. Bad Gastein je vyhledávané pro své léčebné klima a mimořádně zdravý vzduch. Ubytování je zajištěno ve ****hotelu Elisabethpark přímo v centru městečka.

Program zájezdu:

1.den - Odjezd z Prahy v ranních hodinách. Cestou do Bad Gasteinu zastávka u vodopádu GOLLING , jehož vody padají z výšky 75m.
2.den - Výlet pod velikány NP VYSOKÉ TAURY do střediska SPORTGASTEIN , které leží pod ohromným hřebenem ledovcové hory Shareck (3 122 m). Odtud pěší výlet k chatě BOCKHARTSEEHÜTTE u přehrady Untere Bockhartsee. Zdatnější moho pokračovat až k malebnému jezeru OBERE BOCKHARTSEE nebo až do sedla BOCKHARTSCHARTE (2 226 m). Pro ty, kteří zvolí méně náročnou variantu, čeká okruh bez převýšení po pastvinách a salaších v kouzelném údolí NAßFELD. Na začátku nebo na konci dne krátká procházka na foto k mohutnému vodopádu BÄRENFALL.

Termální lázně Bad Gastein - NP Vysoké Taury
ilustrační foto
 Termální lázně Bad Gastein - NP Vysoké Taury
ilustrační foto

3.den - Výjezd lanovkou z BAD GASTEINU do výšky 1 954 m. Procházka okruhem ZIRBENWEG mezi starými limbami s množstvím odpočinkových míst. Zdatnější čeká výstup na vyhlídkový vrchol HÜTTENKOGEL (2 231 m) nebo cestou Andreasweg na vrchol GRAUKOGEL (2 492 m). Z obou vyhlídkových vrcholů jsou okouzlující výhledy na údolí Gasteinertal a horské masivy obklopující Bad Gastein.
4.den - Výjezd lanovkou na STUBNERKOGEL, kde se nachází jedinečná turistická atrakce - “visutý most”. Pěší výlet panoramatickou cestou OTTO REICHERT WEG s výhledy na okolní velikány a údolí Gasteinertal. Odpoledne procházka do údolí KÖTSCHACHTAL. Úchvatné pohledy na velikány Ankogel Gruppe a ostatní vrcholy, které svírají toto údolí. Cestou výletní chata HIMMELWAND, proslulá pestrou nabídkou štrůdlů vlastní výroby.
5.den - Přejezd autobusem do lázeňského městečka BAD HOFGASTEIN, které se nachází v nejslunnější části údolí. Výjezd lanovkou SCHLOSSALMBAHN do výšky přes 2 050 metrů - okolí horní stanice lanovky nabízí několik nenáročných pěších tras s úchvatnými výhledy na celé údolí Gasteinertal až po ledovce Ankogel Gruppe. Krátký výstup na vyhlídkový bod Hirschkarspitze. Odpoledne městečko BAD HOFGASTEIN a koupání v termálních lázních Alpentherme nebo pěší výlet v okolí.
6.den - Cestou domů navštívíme soutěsku LIECHTENSTEINKLAMM (nebo jinou, bude-li uzavřena),kde budete moci obdivovat fascinující svět divoké vody. Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd
303-01 02.07. - 07.07.2019 10 990 Kč Odjezd též z Kolína a Českých Budějovic
303-02 23.07. - 28.07.2019 10 990 Kč Odjezd též z Kolína a Českých Budějovic

Cena zahrnuje:

5x ubytování v hotelu Elisabeth****, 5x polopenzi (formou bufetu), vstupné do hotelového Spa & wellness centra, Gasteinskou slevovou kartu (slevy na lanovky), dopravu autobusem, pobytovou taxu, průvodce.

Příplatky:

pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 210 Kč), 1/1 pokoj - na vyžádání v CK, povinný (příplatek: 1000 Kč).TERMÁLNÍ LÁZNĚ BAD GASTEIN - NP VYSOKÉ TAURY - POBYT

POBYTOVÝ ZÁJEZD S VÝLETY Z TERMÁLNÍCH LÁZNÍ 2019

V srdci národního parku Vysoké Taury se nachází v nadmořské výšce 1000 m tradiční lázeňské alpské středisko Bad Gastein. Jeho charakteristickou podobu vytvářejí nádherné historické stavby, které harmonicky zapadají do vysokohorského prostředí s impozantními horskými masivy. Bad Gastein je vyhledávané pro své léčebné klima a mimořádně zdravý vzduch.

Program zájezdu:

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd
160-01 02.07. - 07.07.2019 10 390 Kč Odjezd též z Kolína, Českých Budějovic
160-02 23.07. - 28.07.2019 10 390 Kč Odjezd též z Kolína, Českých Budějovic

Cena zahrnuje:

5x ubytování v hotelu Elisabeth****, 5x polopenzi (formou bufetu), vstupné do hotelového Spa & Wellness centra, Gasteinskou slevovou kartu (slevy na lanovky), dopravu autobusem bez výletů, pobytovou taxu, průvodce.

Příplatky:

pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 210 Kč), Zájezd můžete pojmout jako pobytový zájezd nebo si zakoupit balíček výletů (viz. zájezd s lehkou pěší turistikou č. 303, str. katalogu 85) za příplatek (příplatek: 600 Kč), 1/1 pokoj - na vyžádání v CK a povinný (příplatek: 1000 Kč).


Na tomto našem dalším webu Info Alpy najdete mnoho informací o Alpách, o jejich přírodě, vodstvu. Dovíte se i zajímavosti o jednotlivých částech Alp, třeba o Dolomitech nebo o Kaprunu. Kompletní přehled všech našich, nejen turistických, zájezdů do Alp a alpských zemí najdete na tomto našem dalším pomocném webu Alpy-zájezdy.