NÁRODNÍ PARKY ANDORRY A PYRENEJÍ - LETECKY

ZÁJEZD S LEHKOU PĚŠÍ TURISTIKOU 2023

Zájezd do jedinečné nádherné části centrálních Pyrenejí ministátečku Andorra a NP St. Maurici. Spolu s kamennými městečky, bohatou horskou květenou (kvetou zde volně i kosatce) a panoramatem horských velikánů tvoří malebnou horskou krajinu, která Vás okouzlí na našich výletech. Oblast Pyrenejí Vás nadchne dolinami, které jsou plné zurčících potoků, průzračných říček a kaskád.

Program zájezdu:

1.den - Odlet z Prahy. Přílet do Katalánska. Ubytování.
2.den - Přejezd do Andorry . Po cestě návštěva zajímavých městeček. GERONA – malebné historické město s pěknou katedrálou, která skrývá unikátní gobelín Stvoření, krásné uličky starého města. BESALÚ – malé, ale velmi pěkné historické městečko ve vnitrozemí, založené již Římany se zachovalou románskou architekturou známé svým kamenným středověkým opevněným mostem. Příjezd do ANDORRY, nejvýše položeného ministátečku Evropy, ubytování.

Národní parky Andorry a Pyrenejí - letecky
ilustrační foto
 Národní parky Andorry a Pyrenejí - letecky
ilustrační foto

3.den - Výlet v oblasti trojmezí Andorra – Francie – Španělsko. Výjezd na sedlo PORT D’ ENVALIRA (2408 m). Krátká vycházka na hřeben mezi Francií a Andorrou s vyhlídkami na obě strany. Přejezd do údolí VALIRA D’ORIENT, odtud výlet do oblasti mnoha jezer a jezírek, ESTANY DELS PESSONS, DE LES FONTS, RODO a další. Cesta malebnou krajinou podél potoků a jezírek, kterou uzavírají vrcholy Pic dels Pessons (2846 m) a Pic de Pibus (2858 m).
4.den - Výlet do údolí VALL D’ INCLES přezdívané též květinové údolí. Cesta podél říčky Riu de Jucla k největšímu jezeru Andorry ESTANY DE JUCLA, které obklopují vrcholky rozeklaných hor tvořících hranici s Francií. Zastávka u nejvýznamnějšího poutního místa Andorry NOSTRA SENYORA DE MERITXELL.
5.den - Příjezd do jednoho z nejkrásnějších koutů Pyrenejí NP ST. MAURICI do městečka ESPOT. Podnikneme výlet k průzračnému jezeru ESTANY DE SANT MAURICI obklopenému nádhernou kulisou skalnatých vrcholků, které se zrcadlí v zelenomodré hladině. Odtud vede cesta k mohutnému VODOPÁDU SALT DE RATERA a poté k neméně nádhernému JEZERU DE RATERA.
6.den - Výlet do severozápadní části Andorry do střediska ORDINO ARCALIS. Odtud výlet k jezerům ESTANYS DE TRISTAINA a ESTANY DE CREUSSANTS, procházka po naučných stezkách.
7.den - ANDORRA LA VELLA – nejvýše položené hlavní město Evropy (1080 m). Staré město je charakteristické svými kamennými ulicemi a domy. Po cestě k pobřeží zastávka u kostela LA SEU DE URGEL, který hrál v minulých dobách významnou úlohu v duchovním životě obyvatel pod Pyrenejemi. Dojezd k pobřeží.
8.den - Odlet z Katalánska do Čech. Přílet do Prahy.

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd
322-01 24.06. - 01.07.2023 27 990 Kč

Cena zahrnuje:

letenku do Španělska a zpět, dopravu autobusem/minibusem po Španělsku a Andoře, 7x ubytování v hotelích, 7x polopenzi.

Příplatky:

pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 45 000 Kč (příplatek: 620 Kč), 1/1 pokoj (příplatek: 4200 Kč).


Kompletní přehled našich zájezdů do francouzských i španělských Pyrenejí najdete na těchto našich webových stránkách Info Pyreneje. Kompletní přehled všech našich zájezdů do Španělska najdete na webových stránkách Španělsko-zájezdy.