METROPOLE NA DUNAJI - BRATISLAVA, BUDAPEŠŤ, VÍDEŇ

KRÁTKODOBÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD 2024

Navštivte s námi během tří dnů tři středoevropské metropole - Vídeň se slavnými památkami , Budapešť s Hradním vrchem a Parlamentem a Bratislavu s historickým centrem.

Program zájezdu:

1.den - Odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách. Mohutný HRAD DĚVÍN - prohlídka. Příjezd do bývalého Pressburka, dnešní BRATISLAVY - prohlídka centra (Michalská brána, staré město, Bratislavský hrad). V podvečer příjezd na ubytování.
2.den - Přejezd do BUDAPEŠTI (UNESCO), celodenní program - Budínský hrad, Rybářská bašta s krásnou vyhlídkou na město, chrám sv. Matyáše, královský palác, řetězový most, budova parlamentu…, odpoledne možnost koupání v termálních lázních SZECHENYI, které se pyšní nejteplejšími termálními prameny v Budapešti a nádhernou neobarokní architekturou.

Metropole na Dunaji - Bratislava, Budapešť, Vídeň
ilustrační foto
 Metropole na Dunaji - Bratislava, Budapešť, Vídeň
ilustrační foto

3.den - Volný den s možností koupání v termálních lázních nebo fakultativně autobusový výlet - putování meandrem Dunaje: OSTŘIHOM – město položené v ohybu Dunaje s dominantní Bazilikou, jejíž kopule je viditelná z dalekého okolí. VISEGRAD byl po několik let sídlem maďarských králů. Je půvabně položen mezi kopci a Dunajem. Od břehů Dunaje se zvedá středověký hradní komplex s královským palácem. Pod ním se nachází Šalamounova věž, Visegrádská brána a další zajímavosti. SZENTENDRE – nádherné město s historickým jádrem s mnoha architektonickými skvosty. Skoro každý dům je památkově chráněný.
4.den - Dopoledne příjezd do VÍDNĚ (UNESCO), krátký okruh autokarem, dále pěší prohlídka historického centra: Hundertwasserovy domy, Hofburg, ulice Graben, Staré město, Stephansplatz s monumentálním dómem sv. Štěpána, orloj, elegantní Kärtnerstrasse, budova opery aj. V pozdních večerních hodinách návrat do ČR.

Číslo zájezdu Termín Cena od Odjezd
458-01 09.05. - 12.05.2024 7 990 Kč Nástup též Brno.
458-02 19.09. - 22.09.2024 7 990 Kč Nástup též Brno.

Cena zahrnuje:

dopravu autokarem, průvodce, 3x nocleh (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 3x polopenzi.

Příplatky:

pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč), výlet 3. den (uskuteční se od 20 osob) (příplatek: 290 Kč), 1/1 pokoj (příplatek: 1950 Kč).


Jestli plánujete cestu do Rakouska a do jeho hlavního města Vídně, tak na našem webu Info Vídeň najdete mnoho informací o historii Vídně, o většině významných staveb, ale také o moderní extravagantní architektuře architekta Hundertwassera nebo o slavných rodácích a obyvatelích tohoto města. Pokud se chystáte na zájezd do Maďarska, najdete mnoho informací na těchto našich webových stránkách Info Maďarsko. Další jistě užitečné informace můžete najít na našich dalších webových stránkách, se týkají hlavně proslavených a vyhlášených maďarských termálních lázní. Informace najdete na tomto odkazu Info termální lázně. Další zajímavé infomrace o hlavním městě Maďarska Budapešti najdete na stránkách Info Budapešť.