SLOVINSKO - JULSKÉ ALPY

ZÁJEZD S LEHKOU PĚŠÍ TURISTIKOU 2018

Na tomto zájezdu lze vychutnat lehká pěší turistika v nejkrásnějších scenériích Julských Alp, podíváte se i do Slovinského krasu a navštívíte hlavní město Slovinska, Ljublaň. Julské Alpy jsou příznačné svými hlubokými údolími, kde se nad třpytivými jezery tyčí ohromné šedobílé skalní stěny horských masivů. Na území Julských Alp byl roku 1981 vyhlášen Triglavský národní park, který patří k největším ve Slovinsku.

Program zájezdu:

1.den - Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2.den - BOHINJSKÉ JEZERO - jedno z nejkrásnějších jezer Julských Alp obklopené kulisou skal. Lanovkou na vrchol VOGEL, odkud jsou panoramatické pohledy na jezero, lehká turistika. Odpoledne procházka od západní části jezera ke krásnému vodopádu SAVICA. Přejezd na ubytování.

Slovinsko - Julské Alpy
ilustrační foto
 Slovinsko - Julské Alpy
ilustrační foto

3.den - Cesta do střediska BOVEC přes sedlo PASSO DEL PREDIL, fotozastávka u jezera Lago del Predil. Při hezkém počasí lanovkou pod vrchol KANIN, krásné vyhlídky. Zastávka u vysokého VODOPÁDU BOKA. Cesta malebným ÚDOLÍM TRENTA podél řeky Soča. Proslulé návštěvní místo Julských Alp - pramen řeky SOČI.
4.den - BLED - prohlídka letoviska ležícího na břehu Bledského jezera s pěknou promenádou podél jezera, noblesní výstavbou a hradem, ze kterého je pěkný výhled na jezero s ostrůvkem a okolní krajinu. Návštěva zajímavé soutěsky VINTGAR.
5.den - Výjezd na nejvýše položený slovinský průsmyk VRŠIČ (1611m) - výlet na vyhlídku pod vrchol Mojstrovka, možnost výstupu na vrchol. Úchvatné výhledy po velikánech Julských Alp. Zastávka u dřevěného ruského kostelíka. Horské středisko KRANJSKA GORA.
6.den - Výlet do italské části Julských Alp k malebným jezerům LAGHI DI FUSINE s výhledy na vrchol Mangart. Vycházka u střediska KRANJSKA GORA k pramenům řeky SÁVY. Procházka k VODOPÁDU MARTULJEK.
7.den - Výlet do malebné oblasti SLOVINSKÉHO KRASU. Návštěva POSTOJENSKÝCH JESKYNÍ - krásná krápníková výzdoba, jízda podzemním vláčkem, koncertní dvorana aj. PREDJAMSKI GRAD - hrad vyrůstající ze skalního masivu. LUBLAŇ - hlavní město Slovinska se starým městem s barokními stavbami a hradem vysoko na kopci. Večer odjezd.
8.den - Příjezd do Prahy v časných ranních hodinách.

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd
334-01 01.07. - 08.07.2018 9 790 Kč Odjezd též z Pardubic, Hradce Králové, Příbrami, Písku a Českých Budějovic.

Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, průvodce, 5x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 5x polopenzi.

Příplatky:

pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 280 Kč), 1/1 pokoj (příplatek: 2500 Kč).


Na tomto našem dalším webu Info Alpy najdete mnoho informací o Alpách, o jejich přírodě, vodstvu. Dovíte se i zajímavosti o jednotlivých částech Alp, třeba o Dolomitech nebo o Kaprunu. Kompletní přehled všech našich, nejen turistických, zájezdů do Alp a alpských zemí najdete na tomto našem dalším pomocném webu Alpy-zájezdy. Pokud se chystáte na zájed do Slovinska, najdete mnoho informací také na našem pomocném webu Info Slovinsko.