ROZMANITÉ NÁRODNÍ PARKY PYRENEJÍ

ZÁJEZD S LEHKOU PĚŠÍ TURISTIKOU

Tento zájezd je zaměřen na poznání francouzské části Pyrenejí, ale podíváte se také do nádherné španělské části. Pyreneje skýtají nepřeberné množství ojedinělých přírodních scenérií a zajímavých míst. Podniknete řadu výletů ve snad nejkrásnější oblasti Pyrenejí, v okolí nejvyšší hory francouzské části pohoří Vignemale.

Program zájezdu:

1.den - Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.
2.den - Odpoledne příjezd do městečka ST. LARY . Ubytování v apartmánech nad městečkem St. Lary . Možnost procházky po okolních kopcích s výhledy hluboko do údolí na městečko St. Lary i malebné vrcholy Pyrenejí .

Rozmanité národní parky Pyrenejí
ilustrační foto
 Rozmanité národní parky Pyrenejí
ilustrační foto

3.den - Výstup ze sedla Col du Tourmalet (jezdí se Tour de France) na PIC DU MIDI DE BIGORRE, odkud se naskýtají panoramatické kruhové výhledy na hlavní hřeben Centrálních Pyrenejí a do Akvitánské nížiny.
4.den - Výlet k jezeru LAC DE GAUBE a malebnou dolinou s množstvím potoků a kaskád pod mohutnou stěnou nejvyšší hory francouzských Pyrenejí VIGNEMALE. LURDY - věhlasné poutní místo římskokatolických věřících s léčivou vodou.
5.den - Výlet v NÉOUVILLSKÉM NÁRODNÍM PARKU. Park s překrásnými jezery, pěknými výhledy a úchvatnou přírodou. Podél jezera LAC DE L’OULE k chatě REFUGE DE BASTAN a dále na sedlo pod vrcholem Pic Bastan (2715 m n. m.), krásné výhledy na jezera a nejvyšší horu oblasti Pic de Néouville (3091 m n. m.).
6.den - - Návštěva horského střediska GAVARNIE a výlet k nejznámějšímu ledovcovému karu CIR-QUE DE GAVARNIE, z jehož strmé karové stěny pokryté v nejvyšší části ledovci spadá přes 20 vodo¬pádů, z nichž nejvyšší překonává výšku 422 metrů. LUZ-SAINT-SAUVEUR – romantické starobylé městečko překrásně umístěné na prahu soutěsky řeka Pau, opevněný kostelík postavený rytířským řádem Templářů ve 12. století.
7.den - Výlet do nejkrásnějšího národního parku španělských Pyrenejí - NP ORDESA (UNESCO). Pěší turistika v kaňonu Ordesa s několika krásnými vodopády pod 800 metrů vysokými skalními stěnami.
8.den - Druhý výlet v NÉOUVILLSKÉM NÁRODNÍM PARKU. Túra do oblasti nádherných jezer LAC D´ORÉDON a LAC D´AUBERT.
9.den - Dopoledne odjezd z Pyrenejí . Devítihodinová zastávka na pobřeží Středozemního moře, koupání na krásných písčitých plážích u NARBONNE (letovisko Narbonne Plage - městečko s dlouhou pláží, restauracemi a příjemným centrem). Přejezd přes Francii a Německo.
10.den - Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd

Připravujeme

Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, průvodce, 7x ubytování v apartmánech s možností vaření, 7x snídani a 6x večeři (jednoduchá strava připravovaná českou kuchařkou).

Příplatky:

studio pro 2 osoby (příplatek: 1000 Kč), pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 330 Kč), 1/1 pokoj (příplatek: 2500 Kč).


Kompletní přehled našich zájezdů do francouzských i španělských Pyrenejí najdete na těchto našich webových stránkách Info Pyreneje. Kompletní přehled všech našich zájezdů do Španělska najdete na webových stránkách Španělsko-zájezdy.