GASKOŇSKO A ZELENÉ SRDCE FRANCIE, KANÁL DU MIDI

PODROBNÝ POZNÁVACÍ OKRUH 2024

Jihozápadní Francie - kolébka nejstarší evropské kultury, ráj statečných Gaskoňců, opevněných středověkých vesnic „bastid“ a klášterů, významných památek UNESCO, půvabné krajiny podél kanálu du Midi. Milovníci zahrad, historie, architektury, umění i gastronomie budou nadšeni. Pilní čtenáři Tří mušketýrů i ctitelé Cyrana a malíře Lautreca také.

Program zájezdu:

1.den - Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2.den - Cesta Francií, zastávka v PARAY LE MONIAL, středověké opatství na Svatojakubské cestě (UNESCO), kouzelnou krajinou kraje Quercy.

Gaskoňsko a zelené srdce Francie, kanál du Midi
ilustrační foto
 Gaskoňsko a zelené srdce Francie, kanál du Midi
ilustrační foto

3.den - Zeleným srdcem kraje Dordogne, středověké kamenné město SARLAT-LA-CANEDA, město vyhlášených trhů, středověké a renesanční fasády domů a paláců. MARQUEYSSAC - jedinečné francouzské zahrady a turistická procházka v přírodním parku s úžasnými výhledy na meandry řeky Dordogne. Možnost oběda. Údolí řeky Vezére (UNESCO). BEYNAC ET CAZENNAC - vesnice na nedobytné skále s hradem. Variantně koupání v řece. Průjezd oblastí osídlení člověka cromagnonského, replika světoznámé jeskyně s pravěkými malbami Lascaux (UNESCO), pravěké sídliště pod skalními převisy.
4.den - PÉRIGUEUX - stará čtvrť La Cité (kdysi galořímská osada Vesunna), kostel St. Étienne na Svatojakubské cestě, impozantní románská katedrála (UNESCO), trhy města lanýžů. BERGERAC, město d’Artagnana a Cyrana, náměstí Place Pélicier, kostel Saint Jacques založený benediktiny ve 12. stol., muzeum vína s ochutnávkou, historie pěstování tabáku, palác Peyrarède ze 17. st., jedna z nejkrásnějších vesnic Francie – opevněná „bastide“ MONPAZIER se středověkým náměstím.
5.den - CONDOM, město proslavené obchodem s armagnacem, gotická katedrála, staré ulice, ochutnávka likéru armagnacu v letním sídle biskupů s daňčí oborou. Nejmenší opevněná vesnice Francie LARRESSINGLE s hradem, eventualně opatství Flaran. AUCH (UNESCO), staré město na skalnatém výběžku, Tour d’Armagnac, monumentální schodiště k řece s 234 schody, katedrála s úžasně vyřezávanými lavicemi v chóru a vitrážemi ze 16. st., muzeum indiánského umění z předkolumbovské doby v bývalém Couvent des Jacobins. AGEN (UNESCO), město proslulé vynikajícími švestkami, Place Goya, boulevardy, kostel Notre Dame, rekonstruované středověké domy v Rue Voltaire, krajina se švestkovými sady, pozdní návrat na ubytování.
6.den - AUVILLAR, jedna z nejkrásnějších vesnic Francie, Place de Halle s malebnými starými domy, kostel St. Pierre. MOISSAC (UNESCO), skvostné opatství St. Pierre mezi vinicemi, románská křížová chodba a nádherný portál, perly románského sochařského umění. Opevněný MONTAUBAN, Place Nationale s podloubím, Place du Coq. TOULOUSE , pozoruhodné historické centrum, kostely St. Sernin (UNESCO), největší románská bazilika ve Francii, Les Jacobins s vějířovitou klenbou, připomínající pevnost.
7.den - CORDÉS, gotické městečko „na nebi“ v ranním oparu, zachovalé středověké fasády, „červené“ univerzitní město ALBI (UNESCO), unikátní katedrála Ste-Cecile s pozoruhodným oltářem, Toulouse-Lautrecovo muzeum. Přírodní park Horní Languedoc, ubytování v hotelu u Carcassonne , individuálně možnost procházky do centra s pohledy na osvětlené staré město.
8.den - Technická památka KANÁL DU MIDI (UNESCO), La Cité CARCASSONNE návštěva hradu, unikátní katedrála, fakultativně oběd ve stylové restauraci, fakultativně cesta lodí po kanále du Midi, zdymadla a scenérie nábřeží, odjezd večer.
9.den - Návrat do Prahy odpoledne.

Číslo zájezdu Termín Cena od Odjezd
286-01 21.09. - 29.09.2024 16 390 Kč Nástup též Plzeň.

Cena zahrnuje:

doprava autobusem, 6x ubytování v hotelu, průvodce.

Cena nezahrnuje:

pobytovou taxu, ochutnávky a vstupy (cca 120 €).

Příplatky:

pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 405 Kč), 6x snídaně (příplatek: 1400 Kč), 1x oběd (příplatek: 700 Kč), 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 5300 Kč).

Slevy:

sleva pro 3. osobu na přistýlce (palanda) - pouze pro rodiny / společně přihlášené trojice (sleva: 1650 Kč).


Kompletní přehled všech našich zájezdů do Pyrenejí najdete na webových stránkách Pyreneje-zájezdy.