ALSASKÁ POHÁDKA O VÍNĚ

KRÁTKODOBÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD 2019

Málokde v Evropě se podařilo tak stmelit kulturu dvou národů jako v Alsasku, o tom svědčí i zvyky a svátky. Čeká vás krásná příroda Vogéz, turistika vysoko nad jezery i mezi vinohrady, krásná hrázděná městečka, tradice města Colmar a Štrasburk a alsaská slavnost roku – průvod trubačů a alegorických vozů. Ochutnáte alsaské speciality: víno, sýr a tarte flambée.

Program zájezdu:

1.den - Odjezd z Prahy v pozdních večerních hodinách.
2.den - ŠTRASBURK (UNESCO) - „křižovatka Evropy“. Gotická katedrála, čtvrť s kanály „Petite France“, tzv. Malá Francie. OBERNAI - rodiště patronky Alsaska sv. Otýlie, zachovalé centrum s hrázděnými domy. Haut-Koenigsbourg - prohlídka nejnavštěvovanějšího hradu Alsaska , mimořádně nákladně rekonstruovaného císařem Vilémem II.

Alsaská pohádka o víně
ilustrační foto
 Alsaská pohádka o víně
ilustrační foto

3.den - Město THANN s gotickým kostelem, procházka mezi vinohrady. Vyhlídková cesta na GRAND BALLON, nejvyšší vrchol Vogéz. Turistika nad jezery LAC BLANC a LAC VERT. ÉGUISHEIM - středověké město s hradem a ulicemi do kruhu, ochutnávka vína, včelích produktů, sýra münster a bábovky kougelhopf. Hrázděné město KAYSERSBERG, fakultativně večeře - alsaská specialita tarte flambée se salátem a dezertem. TURCKHEIM - malebné městečko s večerním překvapením.
4.den - COLMAR - čtvrť „Malé Benátky“, hrázděné domy plné květů, projížďka lodí po kanále. RIQUEWIHR - nejkrásnější ves na vinné stezce. RIBEAUVILLÉ - půvabné městečko na úpatí tří hradů, slavnost trubačů s průvodem alegorických vozů a rytířů na koních.
5.den - Návrat do Prahy časně ráno.

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd
412-01 29.08. - 02.09.2019 6 290 Kč Odjezd též z Plzně

Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 2x ubytování v hotelu, průvodce.

Příplatky:

pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč), 2x snídaně (příplatek: 400 Kč), 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení (příplatek: 1600 Kč), 1x večeře (příplatek: 600 Kč).


ALSASKÁ ZIMNÍ POHÁDKA O VÍNĚ

KRÁTKODOBÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD 2018

Program adventního zájezdu bez nočního přejezdu. Slavnostní adventní trhy si nezadají s populárními trhy v Rakousku…a víno i sýry jsou jedinečné.

Program zájezdu:

1.den - Odjezd z Prahy v časných ranních hodinách. COLMAR - historické centrum kraje Alsasko, “Benátská čtvrť” ve slavnostním hávu, adventní trhy, víno a dobroty.
2.den - Zimní Alsaská vinná stezka: KAYSERSBERG, procházka zimními vinohrady, RIBEAUVILLÉ nebo RIQUEWIHR - nejkrásnější ves na vinné stezce, strážní věž ze 13. stol., fakultativně pochoutky z krajové gastronomie, ÉGUISHEIM - středověké městečko s hradem, ochutnávka vína a sýrů münster u místního vinaře, vánoční atmosféra.

Alsaská zimní pohádka o víně
ilustrační foto
 Alsaská zimní pohádka o víně
ilustrační foto

3.den - ŠTRASBURK (UNESCO) - „křižovatka Evropy“ a sídlo Evropského parlamentu, katedrála Notre-Dame, pitoreskní čtvrť s kanály „Petite France“, pozoruhodná hrázděná architektura nad řekou, krytý most Ponts-Couverts, fakultativně oběd, alsaská specialita baeckeoffe, nejkrásnější adventní trhy ve Francii, návrat do Prahy do půlnoci.

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd
407-01 07.12. - 09.12.2018 5 490 Kč Odjezd též z Pardubic a HK (od 4 os.) a Plzně.

Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 2x ubytování v hotelu, průvodce.

Příplatky:

pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 90 Kč), 2x snídaně (příplatek: 380 Kč), 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení (příplatek: 1600 Kč), 1x oběd (příplatek: 600 Kč).


Souhrnný přehled našich zájezdů nejen do Alsaska, ale do celé Francie, najdete na našich pomocných webových stránkách Francie-zájezdy. Kompletní přehled našich zájezdů do oblasti Alsaska, Lotrinska a Burgundska najdete na webových stránkách Alsasko-zájezdy.