ZÁMKY A ZAHRADY RAKOUSKA A MAĎARSKA + TERMÁLNÍ LÁZNĚ BÜK II

POBYTOVÝ ZÁJEZD S VÝLETY Z TERMÁLNÍCH LÁZNÍ

Tento program je sestaven pro milovníky romantických zámků a jejich zahrad. Navštívíte zámky a zahrady na rakouské i maďarské straně, odpočinete si v termálních lázních Bük i Hevíz.

Program zájezdu:

1.den - Odjezd v časných ranních hodinách. První zastávkou je renesanční zámek ROSENBURG – úchvatný zámecký komplex okouzlí návštěvníky svými historickými sály a komnatami, vzácnými obrazy a starožitnostmi. Zastávka v městečku KÖSZEG s velmi pěkně dochovaným centrem města, historickým náměstím a hradem. Dojezd na ubytování do maďarských termálních lázní Bük .
2.den - Návštěva rakouského města EISENSTADT, které je metropolí Burgenlandska a nachází se zde dům J.Haydna a ZÁMEK ESTERHÁZY – jeden z nejkrásnějších barokních zámků v Rakousku (Zrcadlová síň, Malý čínský salón, koncertní Haydnův sál aj.). Odpoledne zastávka v ŠOPRONI - nejkrásnějším středověkém maďarském městě, připomínajícím svoji gotickou a barokní architekturou Český Krumlov.

Zámky a zahrady Rakouska a Maďarska + termální lázně Bük II
ilustrační foto
 Zámky a zahrady Rakouska a Maďarska + termální lázně Bük II
ilustrační foto

3.den - Celodenní výlet k jezeru BALATON . Postupně navštívíme hrad SÜMEG , město a zámek KESZTHELY na jihozápadním konci Balatonu a na závěr dne i termální lázně HEVÍZ s koupáním v romantickém termálním jezeře.
4.den - Volno a relaxace v areálu termálních lázní (1 denní vstup v ceně).
5.den - Odjezd do Čech. Cestou zastávka na zámku LAXENBURG – kdysi velmi oblíbená rezidence Habsburků se dnes řadí mezi nejpůsobivější zámecké areály v Evropě. V rozlehlém zámeckém parku můžeme obdivovat Starý zámek, Modrý dvůr a další vzácné stavby. Za zvláštní zmínku stojí romantický „Františkův hrad“, který se vypíná na ostrůvku uprostřed rybníka. Dále rakouské lázeňské městečko BADEN, kde se nachází „Růžová zahrada“ v zámeckém parku, jejíž sbírka s dvousetletou tradicí zahrnuje 800 druhů růží. Pozdě večer návrat zpět do ČR.

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd

Připravujeme

Cena zahrnuje:

doprava autobusem, 4x nocleh v hotelu Piroška**** (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 4x polopenzi, průvodce, vstup do hotelového wellness centra, 1denní vstup do lázní.

Příplatky:

pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč), 1/1 pokoj (příplatek: 2000 Kč).


Pokud se chystáte na zájezd do Maďarska, najdete mnoho informací na těchto našich webových stránkách Info Maďarsko. Další jistě užitečné informace můžete najít na našich dalších webových stránkách, se týkají hlavně proslavených a vyhlášených maďarských termálních lázní. Informace najdete na tomto odkazu Info termální lázně.