ŠVÝCARSKO, ALPSKÝ OKRUH

KRÁTKODOBÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD 2020

Takové geografické pojmy jako Mont Blanc, Matterhorn nebo Jungfrau, zná určitě každý z nás. K tomu si přidejte Luzern se slavným Kapličkovým mostem, hlavní město Bern a Ženevu u stejnojmenného jezera. To vše můžete poznat na našem zájezdu do alpské země Švýcarsko. Švýcarsko je totiž zemí ledovců a vysokých alpských štítů, ale také krásných starobylých měst.

Program zájezdu:

1.den - Odjezd z Prahy v podvečerních hodinách.
2.den - Nádherné BERNSKÉ ALPY : GRINDENWALD – horské středisko (1 038 m n. m.) – možnost výjezdu na KLEINE SCHEIDEGG, odkud se naskýtají nádherné výhledy na pásmo zaledněných vrcholů v čele s trojicí Eiger, Mönch a Jungfrau (UNESCO), v případě velmi pěkného počasí možnost výjezdu až na JUNGFRAUJOCH – střecha Evropy, nejvýše položené nádraží v Evropě, výhledy přímo na nejdelší alpský ledovec Aletschgletscher. Dojezd na ubytování do Wallisu .

Švýcarsko, alpský okruh
ilustrační foto
 Švýcarsko, alpský okruh
ilustrační foto

3.den - Nejkrásnější partie WALLISKÝCH ALP: výlet do světoznámého horského střediska ZERMATT , možnost výjezdu zubačkou až na GORNERGRAT do výšky přes 3000 metrů, odkud se naskýtají nezapomenutelné výhledy na Matterhorn a Monte Rosu. Pěkná panoramatická vycházka z mezistanice vláčku k jezeru RIFFELSEE. Při velmi pěkném počasí možnost výjezdu lanovkami až na KLEIN MATTERHORN (3 883 m n.m.), kde se člověk dostane do nejužšího kontaktu s ledovcem.
4.den - Tento den navštívíme francouzské SAVOJSKÉ ALPY pod střechou Evropy: celodenní výlet do oblasti nejvyšší hory Evropy – MONT BLANCU a do horského střediska CHAMONIX. Možnost výjezdu lanovkou na AIGUILLE DU MIDI (do výšky 3 843 m n.m.) s nezapomenutelnými výhledy na masiv Mont Blancu a další okolní velikány.
5.den - Výjezd lanovkou na HOCHSAAS (3 100 m n.m.), naučná cesta kolem vrcholu nebo jen do mezistanice na KREUZBODEN a procházka alpskou květinovou cestou. Přejezd do údolí GOMSTAL, výjezd lanovkou na hřeben, který leží proti a nad největším alpským ledovcem ALETSCHGLETSCHER (UNESCO) – nádherné výhledy nebo městečko BRIG s kulisou majestátních hor a odpočinek v termálních lázních BRIGERBAD, koupání v jeskyni s vodou teplou 42 °C.
6.den - ŽENEVSKÉ JEZERO: autobusem ke středověkému hradu CHILLON, který je malebně situován u břehu jezera, prohlídka. BERN (UNESCO) - hlavní město Švýcarska, nejvyšší katedrála ve Švýcarsku Münster, pěší zóny, měšťanské domy aj. LUZERN - město považované za klenot Švýcarska. Prohlídka historického centra s hlavním symbolem Luzernu Kapličkovým mostem. V termínu 5.6.-11.6. je prohozen program 2. a 6. dne a není zařazena prohlídka Luzernu.
7.den - Příjezd do Prahy v ranních hodinách. Termín 6.6. - 12.6. má prohozený program 2. a 6. dne a není zařazena prohlídka Luzernu.

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd
442-01 05.06. - 11.06.2020 9 290 Kč Odjezd též z Plzně.
442-02 10.07. - 16.07.2020 9 590 Kč Odjezd též z Plzně.
442-03 30.07. - 05.08.2020 9 590 Kč Odjezd též z Plzně.

Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, průvodce, 4x ubytování v penzionu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 4x polopenzi (česká kuchyně).

Cena nezahrnuje:

vstupy, lanovky a vlaky (celkem cca 250 CHF + příp. vlak na Jungfraujoch 200 CHF).

Příplatky:

pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 250 Kč), 1/1 pokoj (omezený počet, na vyžádání v CK) (příplatek: 1000 Kč).


Mnoho zajímavostí a informací o hlavní horské skupině v Evropě, o Alpách, najdete na našich pomocných webových stránkách Info Alpy. Pokud se chystáte na zájezd do Švýcarska, najdete mnoho informací o historii, geografii, přírodě, o horách i švýcarských městech na našich dalších webových stránkách Info Švýcarsko. Souhrnný přehled našich zájezdů nejen do švýcarských Alp, ale i do dalších alpských zemí, najdete na našich dalších pomocných webových stránkách Alpy-zájezdy. Kompletní přehled našich zájezdů do Švýcarska najdete na stránkách Švýcarsko-zájezdy.