ŠPANĚLSKÉ "MRTVÉ MOŘE" - MAR MENOR

POBYTOVÝ ZÁJEZD S VÝLETY

Vydejte se na zájezd do střední části Španělska, do oblasti Mar Menor. Moře v laguně Mar Menor mívá i o několik stupňů vyšší teplotu než v Středozemním moři a voda zde je slanější. Proto získalo přezdívku „Mrtvé moře Evropy“. Zdejší příznivé klima působí na dýchací cesty a napomáhá léčit kožní onemocnění, bolavé klouby, revma a další onemocnění pohybového aparátu. Mar Menor je velmi dobře znám i pro výskyt „léčivého bahna“. Na tomto zájezdu můžete kombinovat koupání v moři i laguně s návštěvou zajímavých turistických atrakcí této oblasti.

Program zájezdu:

1.den - Odlet z Prahy do Španělska. Transfer do hotelu. Ubytování v oblasti laguny Mar Menor .
2.den - Procházka s průvodcem po letovisku LA MANGA, které leží na šíji mezi Středozemním mořem a lagunou. Výstup na vyhlídku, kde se Vám otevře panoramatický pohled na celou zátoku, moře i lagunu. Dále „přebrodění“ části mělké laguny na ostrůvek ISLA DEL CIERVO (Jelenní ostrov).

Španělské
ilustrační foto
 Španělské
ilustrační foto

3.den - Celodenní autobusový výlet za krásami kraje Murcie . Nejprve se zastavíme u svatyně patronky města – SANTUARIO DE LA FUESANTA, která se nachází v horách 6 km od Murcie . Poté následuje návštěva krásného historického města MURCIE s pěkným starým městem a mnoha památkami, připomínajícími její bohatou minulost. Na závěr dne se zastavíme v přírodních bahenních lázních v SAN PEDRO DE PINATAR.
4.den - Celodenní výlet. Ráno nás čeká turistika v národním parku - NP CALBLANQUE. Jedná se o nenáročný pochod cca 6 km s převýšením do 200 m, převážně pak z kopce. Po návratu k autobusu budeme pokračovat k zálivu u vesničky Portmán, kde se nachází krásný záliv s černou pláží (zde se zájemci mohou vykoupat). Odpoledne se zastavíme na prohlídku městečka CARTAGENA , jehož historie sahá až do starověku. Projdeme se po hlavních ulicích historického centra, kde uvidíme řadu krásných secesních vil z počátku 20.století. Poté navštívíme římské divadlo a další památky.
5.den - Volný den u moře. Pro zájemce doporučujeme fakultativní výlet – Okružní plavba lagunou. Uvidíte nejznámější zátoky jako „Tureckou zátoku“ nebo zátoku nazývanou „Borovice“. Krásný výhled budete mít i na všech pět ostrovů laguny (Barón, Perdiguera, Redondela, Ciervo a Sujeto).
6.den - Celodenní výlet – ráno si prohlédneme centrum historického městečka ELCHE s pěknou katedrálou Panny Marie a rozsáhlým palmovým hájem, který je největší v Evropě. Odpoledne následuje prohlídka ALICANTE, významného přímořského města, které svojí architekturou připomíná francouzské Nice. Projdeme se po pevnosti, přímořské promenádě, navštívíme uličky historického středu.
7.den - Volný den u moře.
8.den - Transfer na letiště, odlet do Prahy.

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd

Připravujeme

Cena zahrnuje:

letecká doprava Praha - Murcia - Praha, průvodce, transfery, výlety dle programu, 7x ubytování v hotelu**** (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 7x polopenze formou švédských stolů, sklenice vody a vína k večeři (v případě programu je oběd nahrazen balíčkem).

Cena nezahrnuje:

Okružní lodní výlet lagunou – cena cca 25 Euro (nutná rezervace předem v CK, nejpozději při doplatku, paltba na místě)..

Příplatky:

pojištění léčebných výloh a storna do 40.000 Kč (příplatek: 480 Kč), 1/1 pokoj - povinný a na vyžádání v CK (příplatek: 3500 Kč).


Na tomto webu najdete přehled všech našich zájezdů do Španělska Španělsko-zájezdy.