SLOVINSKO - KOUPÁNÍ V LÁZNÍCH RADENCI A ROMANTICKÝ ADVENT V GRAZU

KRÁTKODOBÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD 2024

Bez nočních přejezdů. Vydejte se s námi na adventní zájezd do krásného Slovinska. Navštívíme dvě historická města Maribor (kde roste nejstarší vinná réva na světě) a Ptuj s rozsáhlými historickými sklepy a dlouhou tradicí výroby vína. Volný čas můžete využít ke koupání v termálních bazénech. A poslední den věnujeme prohlídce Grazu a jeho krásným adventním trhům. Terme Radenci mají dlouholetou tradici a jsou vyhlášené minerální vodou (Radenska), termální vodou, léčivým bahnem a bioklimatem. Radenci leží na severovýchodě Slovinska v oblasti vyhlášené pěstováním vinné révy a s množstvím termálních a minerálních pramenů. Zdejší minerální voda Radenska je nyní nejoblíbenější minerálkou ve Slovinsku a v 19.st. byla dodávána až na císařský dvůr ve Vídni. Terme Radenci: komplex 10 bazénů na 1 460 m2 vodní plochy, vnitřní i venkovní bazény s termální vodou (33-36°C), jsou otevřené celoročně kromě dětských venkovních bazénů, 6 druhů saun (v ceně je jeden vstup do sauny, 2. a 3.den programu, otevřené celoročně).

Program zájezdu:

1.den - odjezd v časných ranních hodinách, přejezd do Slovinska. Dojezd na ubytování do Radenci .
2.den - Dopoledne volno ke koupání v lázních Radenci . Odpoledne výlet do historického centra města Ptuj – nejstaršího slovinského města založeného již Kelty, kterým protéká řeka Dráva. Najdete tu krásné staré uličky, hrad nad městem a uměleckou atmosféru. Městečko je tak akorát malé na pohodovou zastávku a nabídneme Vám i prohlídku vinných sklepů, které jsou rovněž nejstarší ve Slovinsku, tradice pěstování vína v Ptuji sahá do 1.st.př.n.l. a samotné ptujské sklepy se datují do 13.st.

Slovinsko - koupání v lázních Radenci a romantický advent v Grazu
ilustrační foto
 Slovinsko - koupání v lázních Radenci a romantický advent v Grazu
ilustrační foto

3.den - Volno ke koupání v lázních Radenci . Odpoledne výlet do centra Mariboru , kde uvidíte např. nejstarší vinnou révu na světě (stáří více než 400 let, zapsanou do Guinessovy knihy rekordů). Dům staré révy, který je touto révou porostlý, je ze 16.stol. Nicméně víno z nejstarší révy k dostání tady není, lahvičky vína slouží výhradně jako dary významným osobnostem, mezi nimiž byl i papež. Zajímavostí také je, že tato réva plodí červené víno, ačkoliv pro tuto oblast jsou typická vína bílá. Dále si prohlédneme Hlavní náměstí s renesanční radnicí z 15.stol.
4.den - Odjezd z Radenci . Cestou zastávka v Grazu (UNESCO), pěší procházka centrem s hodinovou věží na Zámeckém vrchu Schlossberg, Zemským domem, nejmohutnější stavba štýrské renesance, a také volno k návštěvě krásných adventních trhů, z nichž největší je tradičně před radnicí. Můžete ochutnat adventní speciality, perníky nebo výborně kořeněný punč. Dojezd do Prahy v pozdních večerních hodinách.

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd
553-01 28.11. - 01.12.2024 9 890 Kč

Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, průvodce, výlety dle programu, 3x nocleh v hotelu Radin 4* (2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím), 3x polopenzi formou bohatého bufetu, po dobu pobytu neomezený vstup (v rámci otevírací doby) do termálních lázní Radenci, 2. a 3. den návštěva saunového světa, zapůjčení županů - na pokojích.

Cena nezahrnuje:

Cena nezahrnuje pobytovou taxu 7 Euro / os. / pobyt.

Příplatky:

1/1 pokoj - omezený počet, nutno ověřit dostupnost předem v CK (příplatek: 1600 Kč), pojištění léčebných výloha storna (příplatek: 180 Kč).

Slevy:

sleva pro dítě do 6-11,99 let na přistýlce, se dvěma dospělými osobami (sleva: 1500 Kč), sleva pro dítě do 12-15 let na přistýlce, se dvěma dospělými osobami (sleva: 1200 Kč), sleva pro 3.dospělou osobu na přistýlce (sleva: 400 Kč).


Kompletní přehled všech našich, nejen turistických, zájezdů do Alp a alpských zemí najdete na tomto našem dalším pomocném webu Alpy-zájezdy. Pokud se chystáte na zájed do Slovinska, najdete mnoho informací také na našem pomocném webu Info Slovinsko.