SLOVINSKO - HORY, MOŘE A PŘÍRODNÍ ZAJÍMAVOSTI

KRÁTKODOBÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD 2018

Slovinsko je nejvyspělejší zemí bývalé Jugoslávie. Stejně jako my je od roku 2004 členem Evropské unie. Neleží daleko a není velké a tak na jeho návštěvu stačí několik dnů. Monumentální Julské ALpy, krásná jezera Bled a Bohinj, nejslavnější evropské jeskyně Postojná a pro zpestření italský Terst a zámek Miramare Maxmiliána Mexického, bratra císaře Františka Josefa I.

Program zájezdu:

1.den - Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2.den - PERLY JULSKÝCH ALP – BOHINJSKÉ JEZERO, výjezd lanovkou na vrchol VOGEL s krásnými výhledy na Julské Alpy s jejich dominantou Triglavem, vodopády SAVICE. Prohlídka nejlepšího slovinského letoviska BLED s majestátním hradem na skále vysoko nad Bledským jezerem.

Slovinsko - hory, moře a přírodní zajímavosti
ilustrační foto
 Slovinsko - hory, moře a přírodní zajímavosti
ilustrační foto

3.den - OKRUH TRIGLAVSKÝM PARKEM - horský amfiteátr Špikova skupina, VRŠIČ - nejvýše položený slovinský průsmyk, SOČA a její pramen, přejezd do Itálie přes sedlo PREDEL, zastávka u krásného PREDELSKÉHO JEZERA, nejhezčí partie italských Julských Alp ve FUSINE.
4.den - SLOVINSKÝ KRAS A JADRAN: Ve Slovinsku se nachází více než 7000 jeskyní. Prohlídka POSTOJENSKÝCH JESKYNÍ - krápníková výzdoba, jízda podzemním vláčkem, koncertní dvorana, 20 km podzemních chodeb. Italské přístavní město TERST a zámek MIRAMARE s překrásným parkem. Noční přejezd.
5.den - Příjezd do Prahy v časných ranních hod.

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd
443-01 14.06. - 18.06.2018 5 690 Kč Odjezd též z Příbrami, Písku, ČB, Pardubic a HK.
443-02 13.09. - 17.09.2018 5 690 Kč Odjezd též z Příbrami, Písku, ČB, Pardubic a HK.

Cena zahrnuje:

dopravu autokarem, průvodce, 2x nocleh v hotelu (dvoulůžkové pokoje), 2x polopenzi.

Příplatky:

pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč), 1/1 pokoj (příplatek: 1000 Kč).


Na tomto našem dalším webu Info Alpy najdete mnoho informací o Alpách, o jejich přírodě, vodstvu. Dovíte se i zajímavosti o jednotlivých částech Alp, třeba o Dolomitech nebo o Kaprunu. Kompletní přehled všech našich, nejen turistických, zájezdů do Alp a alpských zemí najdete na tomto našem dalším pomocném webu Alpy-zájezdy. Pokud se chystáte na zájed do Slovinska, najdete mnoho informací také na našem pomocném webu Info Slovinsko.