NORSKÉ FJORDY A SKANDINÁVSKÉ METROPOLE

PODROBNÝ POZNÁVACÍ OKRUH 2024

Co si představit pod pojmem skandinávské metropole - to jsou hlavní města Norska Oslo se slavnými muzei, "ve Švédsku Benátky severu" Sockholm a v Dánsku romantická Kodaň s Malou mořskou vílou. Fjordy v Norsku nabízejí kouzlo tisíců vodopádů, rozsáhlých ledovců i monumentálních hor, dřevěných kostelíků a skokanských můstků.

Program zájezdu:

1.den - Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.
2.den - Prohlídka druhého největšího města Švédska GÖTEBORGU. Nocleh.

Norské fjordy a skandinávské metropole
ilustrační foto
 Norské fjordy a skandinávské metropole
ilustrační foto

3.den - OSLO – vzdušná a zelená metropole Norska s množstvím kulturních památek i s věhlasnými muzei. Příjezd do „srdce“ Norska – údolí GUDBRANDSDALEN. Nocleh.
4.den - Průjezd divokým údolím ROMSDALEN, jejž lemují strmé a rozeklané vrcholy. Zastávka u pověstné převislé horolezecké stěny Trollů – TROLLTINDAN. Výjezd věhlasnou cestou Trollů – TROLLSTIGVEIEN. Prohlídka města. ALESUND, které je nazývané klenotnicí secesního umění a je překrásně položené na břehu a ostrůvcích Atlantského oceánu. Vyhlídková jízda podél ROMSDALSFJORDU a STORFJORDU. Nocleh.
5.den - Vyhlídková jízda malebným údolím OTTADALEN. Výjezd na vyhlášenou vyhlídku DALSNIBBA s úchvatnými pohledy na fjordy. Nejkrásnější fjord GEIRANGER (UNESCO), jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami nádherných vodopádů. LOM – městečko s rázovitým dřevěným kostelíkem a další zajímavou architekturou. Nocleh.
6.den - Průjezd údolím říčky SJOA mezi našimi sportovci známé raftovými sjezdy. Největší norské pohoří JOTUNHEIMEN (Domov obrů) – výlet na vyhlídku BESSEGGEN nad jezerem Gjende (panoramatické rozhledy na rozeklané a zasněžené vrcholy). Pro slabší turisty možnost procházky kolem jezera. Městečko VAGAMO – krásná ukázka staré norské dřevěné architektury. Nocleh.
7.den - Přejezd do Švédska. Zastávka v městečku LILLEHAMMER – turistické a sportovní centrum, dějiště zimních olympijských her, věhlasný skanzen. Nocleh.
8.den - STOCKHOLM – překrásná švédská metropole, Benátky Severu. Radnice s vyhlídkovou věží, královský palác, malebné staré město na ostrově, unikátní muzeum lodi Vasa. Noční přejezd.
9.den - Prohlídka KODANĚ - královský palác Amalienborg, Christianborg, velkolepá radnice, možnost okružní plavby přístavem. Dánsko nemůžete opustit bez fotografie Malé mořské víly, symbolu Kodaně. Noční přejezd.
10.den - Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd
201-01 26.07. - 04.08.2024 15 990 Kč Nástup též Pardubice, Hradec Králové, Brno.

Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, trajekty, průvodce, 6x ubytování (2x ubytování ve Švédsku, 4x ubytování v Norsku s možností vaření, 4-5lůžkové chaty).

Příplatky:

pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 450 Kč), 4x polopenze (česká kempingová kuchyně) (příplatek: 1800 Kč), malá dvoulůžková chatička v Norsku, skromnější než 4lůžková (4 noci) - příplatek je účtován na osobu a pouze pro spolu cestující dvojice (příplatek: 1200 Kč), 1/1 pokoj - na tomto zájezdu není možný, samostatně cestující osoby jsou vždy doobsazeny, Plavba po Geirangerfjordu 60 minut dospělý, nutno hned při přihlášení (příplatek: 1180 Kč), Plavba po Geirangerfjordu 60 minut děti do 14,99 let, nutno hned při přihlášení (příplatek: 980 Kč).


Chcete-li se dovědět více informací o nádherné skandinávské zemi Norsku, přejděte na odkazd Info Norsko, kde najdete zajímavosti o některých nejznámějších místech v Norsku. Další informace o Norsku, zejména o jeho panenské přírodě, najdete na našich dalších stránkách Info Norsko 2. Souhrnný přehled našich zájezdů do Norska najdete na webových stránkách Norsko-zájezdy.