ŘÍM, NEAPOLSKÝ ZÁLIV

KRÁTKODOBÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD 2019

Tento zájezd do Říma a Neapolského zálivu je určen pro ty, kteří již navštívili historická města severní i střední Itálie a chtějí poznat místa další, neméně významná a proslulá svojí krásou, kulturními a historickými památkami. Řím je město proslulé svojí historií.

Program zájezdu:

1.den - Odjezd z Prahy v ranních hodinách.
2.den - ŘÍM (UNESCO) - antický Řím (Koloseum, Forum Romanum, Pantheon aj.), Piazza Navona, Fontana di Trevi, Piazza di Spagna. Dojezd na ubytování do oblasti Neapolský záliv .

Řím, Neapolský záliv
ilustrační foto
 Řím, Neapolský záliv
ilustrační foto

3.den - CAPRI - jeden z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších ostrovů Tyrhenského moře (Lodě se platí na místě). Zastávka v hlavním městě Kampánie - NEAPOLI (UNESCO) nebo městečku SORRENTO (podle trajektu na Capri).
4.den - POMPEJE (UNESCO) - velkolepý příklad starořímského města. Výjezd na sopku VESUV - výstup měsíční krajinou ke kráteru.
5.den - Klášter MONTECASSINO – nejstarší benediktýnský klášter, který byl vybombardován za 2. sv. války a následně kompletně zrekonstruován do původní podoby, honosná výzdoba, krásné výhledy do okolí. CASERTA (UNESCO) - zámek, který má nádherné zahrady s fontánami připomínajícími Versailes.
6.den - ŘÍM -VATIKÁN (UNESCO) - sídlo hlavy katolické církve. Chrám sv. Petra, vatikánská muzea.
7.den - Příjezd do Prahy odpoledne.

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd
422-01 17.05. - 23.05.2019 7 990 Kč Odjezd též z Příbrami, Písku a Českých Budějovic
422-02 13.09. - 19.09.2019 7 990 Kč Odjezd též z Plzně, Pardubic a Hradce Králové

Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 4x ubytování ve 2lůžkových pokojích ve vilách vybavených kuchyní, sociálním zařízením, 4x snídani + 3x večeři (česká kuchyně), průvodce.

Příplatky:

pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 250 Kč).
Hlavní město Itálie Řím si jistě zaslouží mnoho podrobnějších informací, které najdete na našich webových stránkách Info - Řím . Dočtete se zde také o ministátu Vatikán s proslulou stavbou baziliky sv. Petra a neméně slavnými Vatikánskými muzei. Dále na těchto stránkách najdete mnoho informací o antických stavbách, které vznikaly v Římě v době před přibližně 2000 lety. Množství zajímavostí a informací, pokud se chystáte na jih Itálie, najdete na našich dalších pomocných webových stránkách Info - jižní Itálie. Dočtete se zde např. o slavných starověkých Pompejích i mohutné sopce Vesuv. Souhrnný přehled zájezdů nejen do Říma nadete na našich stránkách Řím-zájezdy.