PAŘÍŽ A ZÁMKY NA LOIŘE

KRÁTKODOBÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD 2021

Náš již tradiční zájezd jsme trochu pozměnili a zaměřili se více na poznávání krásné oblasti zámků na Loiře, které patří k největším turistickým atrakcím ve Francii. Kromě klasických zámků Chambord, Chenonceaux a Blois navštívíte ještě zámky Azay-le-Rideau, Villandry a Cheverny.

Program zájezdu:

1.den - Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.
2.den - Celodenní prohlídka Paříže - pravý břeh Seiny s nádhernými bulváry, Champs Elysees, oblast Louvre, Centre George Pompidou, Ile de la Cité, katedrála Notre Dame, Latinská čtvrť, Panteon aj.

Paříž a zámky na Loiře
ilustrační foto
 Paříž a zámky na Loiře
ilustrační foto

3.den - Okruh - zámky na Loiře . Villandry - zámek s jedinečnými renesančními zahradami, které jsou nejpřitažlivější ze všech, úžasné ornamenty tvořené nejen květinami, ale i zeleninou a kořením. Azay-le-Rideau - mistrovské dílo renesanční architektury. Chenonceaux - nádherný renesanční zámek s malebnými zahradami, zámek šesti žen.
4.den - Okruh po zámcích na Loiře . Chambord - monumentální zámek, největší v oblasti Loiry, který si nechal vybudovat král František I. Blois - starobylé městečko se zámkem, sídlo vévodů orleánských. Cheverny - zámek z doby Jindřicha IV. a Ludvíka XIII. vybudovaný v jednoduchém, ale klasickém stylu.
5.den - VERSAILLES - sídlo francouzských králů. Dokončení prohlídky Paříže - levý břeh Seiny, Eiffelova věž , Invalidovna, pro zájemce možnost prohlídky Musee d'Orsay nebo galerie Louvre. Večerní Paříž - Montmartre a Moulin Rouge.
6.den - Příjezd do Prahy v poledních hodinách.

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd
410-01 11.05. - 16.05.2021 6 990 Kč Odjezd též z Pardubic a Hradce Králové, Plzně.
410-02 14.09. - 19.09.2021 6 990 Kč Odjezd též z Pardubic a Hradce Králové, Plzně.

Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, průvodce, 3x ubytování v hotelu.

Příplatky:

pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 210 Kč), 3x snídaně (příplatek: 450 Kč), 1/1 pokoj (příplatek: 1800 Kč).

Slevy:

Cena ve 3lůžkové pokoji je možná pouze pro společně přihlášené trojice, třetí lůžko je palanda..


Chystáte-li se do metropole Francie Paříže, najdete mnoho informací na našich webových stránkách Info Paříž. Dočtete se zde o všech významných památkách a stavbách na levém i pravém břehu Seiny, o Eiffelově věži i významných sbírkách v muzeu Louvre a mnoho dalšího. Kompletní přehled našich zájezdů do Paříže najdete na našich dalších pomocných webových stránkách Paříž-zájezdy.