PAŘÍŽ A ZÁMKY NA LOIŘE

KRÁTKODOBÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD 2024

Náš již tradiční zájezd jsme trochu pozměnili a zaměřili se více na poznávání krásné oblasti zámků na Loiře, které patří k největším turistickým atrakcím ve Francii. Kromě klasických zámků Chambord, Chenonceaux a Blois navštívíte ještě zámky Azay-le-Rideau, Villandry a Cheverny.

Program zájezdu:

1.den - Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.
2.den - Celodenní prohlídka Paříže - pravý břeh Seiny s nádhernými bulváry, Champs Elysees, oblast Louvre, Centre George Pompidou, Ile de la Cité, katedrála Notre Dame, Latinská čtvrť, Panteon aj.

Paříž a zámky na Loiře
ilustrační foto
 Paříž a zámky na Loiře
ilustrační foto

3.den - Okruh - zámky na Loiře . Villandry - zámek s jedinečnými renesančními zahradami, které jsou nejpřitažlivější ze všech, úžasné ornamenty tvořené nejen květinami, ale i zeleninou a kořením. Azay-le-Rideau - mistrovské dílo renesanční architektury. Chenonceaux - nádherný renesanční zámek s malebnými zahradami, zámek šesti žen.
4.den - Okruh po zámcích na Loiře . Chambord - monumentální zámek, největší v oblasti Loiry, který si nechal vybudovat král František I. Blois - starobylé městečko se zámkem, sídlo vévodů orleánských. Cheverny - zámek z doby Jindřicha IV. a Ludvíka XIII. vybudovaný v jednoduchém, ale klasickém stylu.
5.den - VERSAILLES - sídlo francouzských králů. Dokončení prohlídky Paříže - levý břeh Seiny, Eiffelova věž , Invalidovna, pro zájemce možnost prohlídky Musee d'Orsay nebo galerie Louvre. Večerní Paříž - Montmartre a Moulin Rouge.
6.den - Příjezd do Prahy v poledních hodinách.

Číslo zájezdu Termín Cena od Odjezd
410-01 14.05. - 19.05.2024 7 990 Kč Nástup též Plzeň, Pardubice, Hradec Králové.
410-02 17.09. - 22.09.2024 7 990 Kč Nástup též Plzeň, Pardubice, Hradec Králové.

Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, průvodce, 3x ubytování v hotelu.

Příplatky:

pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 270 Kč), 3x snídaně (příplatek: 600 Kč), 1/1 pokoj (příplatek: 2000 Kč).

Slevy:

Sleva za ubytování ve třílůžkovém pokoji (je možná jen pro společně přihlášené trojice), sleva je počítána na osobu. (sleva: 700 Kč), Ubytování je většinou s manželskou postelí a třetí postelí patrovou..


Chystáte-li se do metropole Francie Paříže, najdete mnoho informací na našich webových stránkách Info Paříž. Dočtete se zde o všech významných památkách a stavbách na levém i pravém břehu Seiny, o Eiffelově věži i významných sbírkách v muzeu Louvre a mnoho dalšího. Kompletní přehled našich zájezdů do Paříže najdete na našich dalších pomocných webových stránkách Paříž-zájezdy.