PAMÁTKY, POHOŘÍ A TERMÁLNÍ LÁZNĚ MAĎARSKA

POBYTOVÝ ZÁJEZD S VÝLETY Z TERMÁLNÍCH LÁZNÍ

Na našem zájezdu poznáte jednu z nejzajímavějších částí Maďarska. V této části Maďarska se nalézají přírodní zajímavosti (nejvyšší pohoří Mátra, pohoří Bükk) i kulturní památky. Budete mít možnost vyzkoušet léčivé vody několika termálních lázní v Maďarsku.

Program zájezdu:

1.den - Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2.den - Návštěva královského zámku GÖDÖLLÖ – honosný barokní zámek, rezidence, která sloužila k odpočinku císaře Františka Josefa a královny Alžběty. Dojezd do hotelu v termálních lázních MEZÖKÖVESD , odpoledne koupání, relaxace. Hotel má vlastní bazény s termální vodou.

Památky, pohoří a termální lázně Maďarska
ilustrační foto
 Památky, pohoří a termální lázně Maďarska
ilustrační foto

3.den - Prohlídka města EGER (město-muzeum maďarského baroka) – bazilika, minoritský kostel, radnice, minaret aj. Koupání v termálních lázních EGERSZALÓK , proslavené horkým vřídlem.
4.den - MISKOLC – čilý střed města, jehož hlavní ulice si do určité míry uchovaly předválečný půvab; národní park BUKOVÉ HORY, zříceniny hradu DIÓSGYOR (Královnin hrad), koupel v jeskynních lázních TAPOLCA . Atmosféra jeskyně, v níž přímo ze skal vyvěrá léčivá voda, zanechává v návštěvnících nezapomenutelný dojem.
5.den - Volný den s relaxací v termálních hotelových bazénech lázní MEZÖKÖVESD . Pro zájemce fakultativní výlet do Národního parku HORTOBÁGY (UNESCO) (Pastýřské muzeum, Devítidírkový most, vahadlové studně), pozorování bílého rohatého dobytka, koupání v termálních lázních HAJDÚSZOBOSZLÓ .
6.den - Výlet do pohoří MÁTRA, nejvyšší hora Maďarska KÉKES (1 015 m n.m.). PARÁD, muzeum kočárů, jehož nádherné vozy svědčí o světové kariéře maďarského dopravního prostředku. Odpoledne koupání v hotelových bazénech termálních lázní MEZÖKÖVESD, relaxace.
7.den - Budapešť (UNESCO) - Gellértův vrch, hradní čtvrť (Rybářská bašta, korunovační Matyášův chrám, Hradní palác), koupání v termálních lázních nebo muzea. V noci odjezd.
8.den - Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd

Připravujeme.

Cena zahrnuje:

doprava autobusem, průvodce, 5x ubytování - lůžkové pokoje s příslušenstvím v hotelu Hajnal***, 5x polopenze.

Příplatky:

pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 280 Kč), fakultativní výlet 5. den (uskuteční se od 20 osob) (příplatek: 280 Kč), 1/1 pokoj (příplatek: 2400 Kč).Pokud se chystáte na zájezd do Maďarska, najdete mnoho informací na těchto našich webových stránkách Info Maďarsko. Další jistě užitečné informace můžete najít na našich dalších webových stránkách, se týkají hlavně proslavených a vyhlášených maďarských termálních lázní. Informace najdete na tomto odkazu Info termální lázně. Další zajímavé infomrace o hlavním městě Maďarska Budapešti najdete na stránkách Info Budapešť.