PAMÁTKY, POHOŘÍ A TERMÁLNÍ LÁZNĚ MAĎARSKA

POBYTOVÝ ZÁJEZD S VÝLETY Z TERMÁLNÍCH LÁZNÍ 2018

Na našem zájezdu poznáte jednu z nejzajímavějších částí Maďarska. V této části Maďarska se nalézají přírodní zajímavosti (nejvyšší pohoří Mátra, pohoří Bükk) i kulturní památky. Budete mít možnost vyzkoušet léčivé vody několika termálních lázní v Maďarsku.

Program zájezdu:

1.den - Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2.den - Prohlídka města EGER (město-muzeum maďarského baroka) – bazilika, minoritský kostel, radnice, minaret aj. Koupání v termálních lázních EGERSZALÓK, proslavené horkým vřídlem.

Památky, pohoří a termální lázně Maďarska
ilustrační foto
 Památky, pohoří a termální lázně Maďarska
ilustrační foto

3.den - MISKOLC – čilý střed města, jehož hlavní ulice si do určité míry uchovaly předválečný půvab; národní park BUKOVÉ HORY, zříceniny hradu DIÓSGYOR (Královnin hrad), koupel v jeskynních lázních TAPOLCA. Atmosféra jeskyně, v níž přímo ze skal vyvěrá léčivá voda, zanechává v návštěvnících nezapomenutelný dojem.
4.den - Národní park HORTOBÁGY (UNESCO) (Pastýřské muzeum, Devítidírkový most, vahadlové studně), pozorování bílého rohatého dobytka, koupání v termálních lázních HAJDÚSZOBOSZLÓ.
5.den - Výlet do pohoří MÁTRA, nejvyšší hora Maďarska KÉKES (1 015 m). PARÁD, muzeum kočárů, jehož nádherné vozy svědčí o světové kariéře maďarského dopravního prostředku. Návštěva královského zámku GÖDÖLLÖ – honosný barokní zámek, rezidence, která sloužila k odpočinku císaře Františka Josefa a královny Alžběty.
6.den - SZENTENDRE – nádherné město s historickým jádrem s mnoha architektonickými skvosty. Skoro každý dům je památkově chráněný. VISEGRAD byl po několik let sídlem maďarských králů. Je půvabně položen mezi kopci a Dunajem. Od břehů Dunaje se zvedá středověký hradní komplex s královským palácem. Pod ním se nachází Šalamounova věž, Visegrádská brána a další zajímavosti. OSTŘIHOM – město položené v ohybu Dunaje s dominantní Bazilikou, jejíž kopule je viditelná z dalekého okolí (Hradní muzeum, Muzeum křesťanství, oblíbená nábřežní promenáda).
7.den - Budapešť (UNESCO) - Gellértův vrch, hradní čtvrť (Rybářská bašta, korunovační Matyášův chrám, Hradní palác), koupání v termálních lázních nebo muzea. V noci odjezd.
8.den - Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd
157-01 01.06. - 08.06.2018 7 990 Kč Odjezd též z Brna, Pardubic a HK.

Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, průvodce, 5x ubytování -2lůžkové pokoje s příslušenstvím (3x v hotelu Hajnal***, 2xv hotelu v Budapešti), 5x polopenzi.

Příplatky:

pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 280 Kč), fakultativní výlet 4. den (příplatek: 280 Kč), 1/1 pokoj (příplatek: 1000 Kč).


PAMÁTKY, POHOŘÍ A TERMÁLNÍ LÁZNĚ MAĎARSKA II

POBYTOVÝ ZÁJEZD S VÝLETY Z TERMÁLNÍCH LÁZNÍ 2018

- ubytování v hotelu s termálními bazény v ceně Zájezd, který propojuje poznání nejzajímavějších míst severního Maďarska (památek i přírody) s odpočinkem v různých termálních lázních zážitkových - Egerszalók, jeskyně Tapolca. Ubytováni budete v hotelu, který má vlastní termální bazény.

Program zájezdu:

1.den - Odjezd z Prahy v pozdních večerních hodinách.
2.den - Návštěva královského zámku GÖDÖLLÖ – honosný barokní zámek, rezidence, která sloužila k odpočinku císaře Františka Josefa a královny Alžběty. Dojezd do hotelu v termálních lázních MEZÖKÖVESD, odpoledne koupání, relaxace. Hotel má vlastní bazény s termální vodou.

Památky, pohoří a termální lázně Maďarska II
ilustrační foto
 Památky, pohoří a termální lázně Maďarska II
ilustrační foto

3.den - Prohlídka města EGER (město-muzeum maďarského baroka) – bazilika, minoritský kostel, radnice, minaret aj. Koupání v termálních lázních EGERSZALÓK, proslavené horkým vřídlem.
4.den - MISKOLC – čilý střed města, jehož hlavní ulice si do určité míry uchovaly předválečný půvab; národní park BUKOVÉ HORY, zříceniny hradu DIÓSGYOR (Královnin hrad), koupel v jeskynních lázních TAPOLCA. Atmosféra jeskyně, v níž přímo ze skal vyvěrá léčivá voda, zanechává v návštěvnících nezapomenutelný dojem.
5.den - Výlet do pohoří MÁTRA, nejvyšší hora Maďarska KÉKES (1 015 m). PARÁD, muzeum kočárů, jehož nádherné vozy svědčí o světové kariéře maďarského dopravního prostředku. Odpoledne koupání v hotelových bazénech termálních lázní MEZÖKÖVESD, relaxace.
6.den - Odjezd z hotelu, prohlídka centra BUDAPEŠŤI– Gellértův vrch, hradní čtvrť (Rybářská bašta, korunovační Matyášův chrám, Hradní palác). Příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách.

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd
158-01 16.10. - 21.10.2018 6 990 Kč Odjezd též z Brna.

Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, průvodce, 4x ubytování v hotelu Hajnal*** (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 4x polopenzi, vstupné do hotelových termálních bazénů.

Příplatky:

pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 210 Kč), 1/1 pokoj (příplatek: 800 Kč).

Pokud se chystáte na zájezd do Maďarska, najdete mnoho informací na těchto našich webových stránkách Info Maďarsko. Další jistě užitečné informace můžete najít na našich dalších webových stránkách, se týkají hlavně proslavených a vyhlášených maďarských termálních lázní. Informace najdete na tomto odkazu Info termální lázně. Další zajímavé infomrace o hlavním městě Maďarska Budapešti najdete na stránkách Info Budapešť.