NORSKÉ FJORDY

PODROBNÝ POZNÁVACÍ OKRUH 2023

Zájezd do střední části Norska Vás zavede za krásami kouzelné severské přírody, do centra nejvyššího pohoří Jotunheimen, k nejkrásnějšímu fjordu Geiranger i na pobřeží Atlantického oceánu. Cestou do Norska navštívíte dvě hlavní města, Oslo v Norslu a Kodaň v Dánsku.

Program zájezdu:

1.den - Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.
2.den - Prohlídka druhého největšího města Švédska GÖTEBORGU.

Norské fjordy
ilustrační foto
 Norské fjordy
ilustrační foto

3.den - Přejezd hraničního fjordu IDDEFJORD . Vyhlídková jízda podél nejdelšího norského jezera MJ0SA. Návštěva městečka LILLEHAMMER - turistické a sportovní centrum, dějiště zimních olympijských her, věhlasný skanzen. Příjezd do „srdce" Norska - údolí GUDBRANDSDALEN.
4.den - Výlet k největšímu evropskému pevninskému ledovci JOSTEDALSBREEN . Ledovcový splaz NIGARDSBREEN . Horská krajina SOGNEFJELL - průjezd horskou silnicí s nádhernými scenériemi, kterou se dostaneme k bočnímu rameni nejdelšího norského fjordu SOGNEFJORD .
5.den - Průjezd divokým údolím ROMSDALEN , jejž lemují strmé a rozeklané vrcholy. Zastávka u pověstné převislé horolezecké stěny Trollů - TROLLTINDAN. Výjezd věhlasnou cestou Trollů - TROLLSTIGVEIEN . Prohlídka města ALESUND , které je nazývané klenotnicí secesního umění a je překrásně položené na břehu a ostrůvcích Atlantského oceánu. Vyhlídková jízda podél ROMSDALSFJORDU a STORFJORDU.
6.den - Vyhlídková jízda malebným údolím OTTADALEN. Výjezd na vyhlášenou vyhlídku DALSNIBBA s úchvatnými pohledy na fjordy. Nejkrásnější fjord GEIRANGER (UNESCO), jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami nádherných vodopádů. LOM - městečko s rázovitým dřevěným kostelíkem.
7.den - Průjezd údolím říčky SJOA mezi našimi sportovci známé raftovými sjezdy. Největší norské pohoří JOTUNHEIMEN (Domov obrů) – pěší túra na vyhlídku BESSEGGEN nad jezerem Gjende (panoramatické rozhledy na rozeklané a zasněžené vrcholy). Pro slabší turisty možnost procházky kolem jezera. Městečko VAGAMO - krásná ukázka staré norské dřevěné architektury.
8.den - OSLO - vzdušná a zelená metropole Norska s množstvím kulturních památek i s věhlasnými muzei. Noční přejezd.
9.den - Prohlídka KODANĚ - královský palác Amalienborg, Christianborg, velkolepá radnice, možnost okružní plavby přístavem. Dánsko nemůžete opustit bez fotografie Malé mořské víly, symbolu Kodaně. Noční přejezd.
10.den - Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd
200-01 30.06. - 09.07.2023 14 990 Kč Odjezd též Pardubice, Hradec Králové, Brno.
200-02 07.07. - 16.07.2023 15 990 Kč Odjezd též Plzeň.
200-03 14.07. - 23.07.2023 15 990 Kč Odjezd též Pardubice, Hradec Králové, Brno.
200-04 21.07. - 30.07.2023 15 590 Kč
200-05 04.08. - 13.08.2023 15 590 Kč Odjezd též Pardubice, Hradec Králové.

Cena zahrnuje:

dopravu luxusním autobusem, trajekty, průvodce, 6x ubytování (1x ubytování po trase, 5x v 4 lůžkových chatičkách v Norsku s možností vaření), 5x snídani a 4x večeři (česká kempingová kuchyně).

Příplatky:

pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 400 Kč), malá dvoulůžková chatička v Norsku, skromnější než 4lůžková (5 nocí) - příplatek je účtován na osobu a pouze pro spolu cestující dvojice (příplatek: 1500 Kč), 1/1 pokoj - na tomto zájezdu není možný, samostatně cestující osoby jsou doobsazeny.


Chcete-li se dovědět více informací o nádherné skandinávské zemi Norsku, přejděte na odkazd Info Norsko, kde najdete zajímavosti o některých nejznámějších místech v Norsku. Další informace o Norsku, zejména o jeho panenské přírodě, najdete na našich dalších stránkách Info Norsko 2. Souhrnný přehled našich zájezdů do Norska najdete na webových stránkách Norsko-zájezdy.