OSTROV MALTA - POBYT PRO KLIENTY 55+

POBYTOVÝ ZÁJEZD S VÝLETY 2024

Díky své unikátní poloze v centrálním Středomoří mezi Sicílií a Tuniskem, byla Malta odpradávna křižovatkou mnoha odlišných kultur. Historie tu dýchá prakticky z každého města či městečka. Kromě nepřeberného množství historických památek nabízí Malta i mnohé přírodní krásy, především podél členitého pobřeží, které láká k příjemným procházkám s krásnými výhledy. Velkou výhodou je snadná dostupnost všech zajímavých míst díky nevelkým vzdálenostem. Každý den průvodce pořádá výlety po pamětihodnostech a nejkrásnějších místech ostrova Malta. K výletům je využívána hustá síť autobusové dopravy. V ceně zájezdu je týdenní karta na dopravu po celém ostrově. Průvodce podává výklad den před výletem, nesmí přímo u památek.

Program zájezdu:

1.den - Přílet na ostrov Malta (předpokládaný odlet - může se kdykoliv změnit - je ve večerních hodinách), ubytování, rekreace.
2.den - V průběhu pobytu na Maltě bude průvodce organizovat výlety místní dopravou, pořadí jednotlivých výletů stanoví průvodce. MARSAXLOKK - malebný přístav plný barevných člunů zachycovaný na všech prospektech z Malty . Každou neděli se zde konají velké trhy. TARXIEN (UNESCO) - pozůstatky největšího chrámového komplexu , který se skládá ze šesti chrámů, které vznikly mezi roky 3800 a 2500 před Kristem.

Ostrov Malta - pobyt pro klienty 55+
ilustrační foto
 Ostrov Malta - pobyt pro klienty 55+
ilustrační foto

3.den - VALLETTA (UNESCO) - impozantně opevněné hlavní město Malty . Ze zahrad jsou krásné výhledy na Grand Harbour a protější města. Zajímavý Velmistrovský palác, krásně zdobená katedrála Sv. Jana, pevnost St. Elmo a další pamětihodnosti.
4.den - MDINA - perla mezi maltskými městy, opevněná mohutnými středověkými hradbami, ze kterých je výhled přes půl ostrova . Mdina je klidné město do něhož je zakázán vjezd aut. Působí jako obrovský skanzen. RABAT - živé městečko, jehož pamětihodnosti se nacházejí pod zemí, neboť bylo převážně zbudováno nad katakombami hřbitova z římské doby. Nachází se zde katakomby Sv. Agáty, katakomby a kostel Sv. Pavla. ÚTESY DINGLI - zde stezky sestupují podél strmých útesů až na úzký pás pobřeží.
5.den - MODRÁ JESKYNĚ - jižní pobřeží se strmými útesy, do kterých se zařezává soustava jeskyň s největší modrou jeskyní. Sluneční paprsky zde rozehrávají pestrou hru barev, kterou můžete pozorovat při projížďce na rybářském člunu. HAGAR QIM (UNESCO) a MNAJDRA (UNESCO) - chrámové komplexy z mladší doby kamenné umístěné ve zvlášť pěkné krajině mezi poli a mořem.
6.den - Volný den u moře.
7.den - MOSTA - leží na okraji maltského souměstí. Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie má čtvrtou největší kopuli na světě o průměru 52m. Neobvyklým exponátem je tu německá bomba, která prolétla kopulí a neexplodovala, protože čeští dělníci ve Škodovce do ní v rámci sabotáže nedali rozbušku. Jedná se o polodenní výlet, v případě času bude Mosta navštívena společně s jinými místy a bude další celý den volno u moře.
8.den - Let zpět do Prahy (předpokládaný odlet - může se kdykoliv změnit - je v odpoledních hodinách z Malty).

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd
139-04 08.10. - 15.10.2024 23 990 Kč
139-02 15.10. - 22.10.2024 23 990 Kč Nelze 1/1 pokoj. Poslední volné místo pouze pro pána nebo paní na doobsazení.

Cena zahrnuje:

letenka Praha - Malta - Praha, letištní taxy a palivový příplatek, průvodce, 7x ubytování v hotelu Soreda (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 7x polopenze, týdenní karta na dopravu.

Cena nezahrnuje:

Cena nezahrnuje pobytovou taxu (platí se na místě) a vstupné..

Příplatky:

pojištění léčebných výloh a storna do 20 000 Kč (příplatek: 360 Kč), 1/1 pokoj - povinný (příplatek: 3600 Kč), samostatně cestující osoby se zájmem o doobsazení budeme kontaktovat., Pro osoby mladší 55 let příplatek k ceně zájezdu 55+ (příplatek: 1000 Kč).


Na tomto webu najdete přehled všech našich zájezdů na Maltu Malta-zájezdy.