LISABON - LETECKY

KRÁTKODOBÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD 2023

Zažijte v Lisabonu slávu portugalských mořeplavců, poznejte nádherné kostely, kláštery i paláce, ale i romantické skalnaté pobřeží a přímořská rybářská městečka s plážemi. Ochutnejte výborná portugalská vína, tradiční jídla, poslechněte slavné fado. Barevná čtvť Alfama, historické tramvaje v neuvěřitelně úzkých uličkách, čtvrť Chiada a Bairro Alto, místní bary, věž Belém, která vítala mořeplavce ze zámořských cest, a klášter Mosteiro dos Jerónimos i krásné pláže Atlantiku vás okouzlí. CK si vyhrazuje právo drobných změn a posunů programu vzhledem k počasí a letovým řádům.

Program zájezdu:

1.den - Odlet z Prahy do Lisabonu . Ubytování v centru Lisabonu .
2.den - LISABON : Praça do Commercio, historickou tramvají, Alfama, úzké, příkré a křivolaké uličky s úchvatnými výhledy, kostel s klášterem sv. Vincenta, Largo das Portas s kavárnami a specialitami, Castelo de S. Jorge, pevnost a sídlo portugalských králů, vyhlídkové terasy, dům patrona města svatého Antonína, katedrála Sé ze 12. stol. na místě mešity, výtahem, který obdivoval i Eiffel (Elevador de Sta. Justa), Igreja do Carmo, ruina karmelitského kostela, Bairo Alto, večerní Baixa, ulice plné portugalských restaurací.

Lisabon - letecky
ilustrační foto
 Lisabon - letecky
ilustrační foto

3.den - Čtvrť BELÉM, jízda vyhlídkovým autobusem, Mosteiro dos Jerónimos (UNESCO), hrob Vasco de Gama, stylová cukrárna s typickým pudinkovým koláčem Pastéis de Belém, Padrão dos Descobrimentos, exteriér památníku portugalských mořeplavců, Torre de Belém. Fakultativně projížďka lodí do čtvrti Belém, pohodlně s krásnými výhledy na Castelo de S. Jorge, katedrálu a hist. centrum, Cristo Rei (socha Krista), most Ponte 25 de Abril. Možnost ochutnávky portugalských vín (suchá i portská).
4.den - Individuální program v LISABONU , návštěva muzeí, čtvrť EXPO 98 na břehu s moderní architekturou a přístavem malých lodí , Oceanárium (největší v Evropě) či pobyt u Atlantiku s koupáním. Možné fakultativní výlety: - V červnu celodenní výlet vlakem za vínem do PORTA s průvodcem (cca 60 €), druhé největší město Portugalska (UNESCO), historické město, katedrála Sé, Eiffelův most, ochutnávka slavného portského vína. - V červenci fakult. výlet k Atlantiku: fakult. cesta a koupání na pobřeží Atlantiku: LISABON, ranní zastávka v tržnici, Cais de Sodré, plážovým vlakem do přímořského ESTORIL (např. James Bond Casino Royal), CASCAIS, historické centrum, barevné uličky, rybářský přístav, pevnost, nádherná vila hraběte Castro Guimãres, fakult. grilované čerstvé ryby nebo maso, možnost koupání na několika písečných plážích mezi útesy, krátká procházka ke skalním útvarům Boca do Inferno („ústa pekla“), na skalnatém pobřeží, kde divoké vlny bičují pobřeží, kde divoké vlny bičují pobřeží, přístav plachetnic. - V září cesta do vnitrozemí do kraje Alenteja , přes supermoderní 17 km dlouhý most Vasco da Gama s výhledy na čtvrť EXPO 98 a mrakodrapy, EVORA , hradbami obehnané město UNESCO, sídelní město portugalských králů, katedrála Sé, zachovalý římský chrám, kostely zdobené azulejos (malované keramické dlaždice), univerzita. Pohodová turistika v kraji megalitů, největší dolmen v Portugalsku, korkové háje a vinohrady.
5.den - Individuální program v LISABONU nebo možnost fakultativního výletu do Serra de Sintra - UNESCO: Palácio de Queluz, královský palác s nádhernými zahradami, SINTRA , Palácio Nacional de Sintra, královská rezidence až do roku 1910, možnost ochutnat místní specialitu – dezert Travesseiros. Cesta přes COLARES, půvabnou vesničku plnou květin na svazích Serry de Sintra, obklopenou vinicemi, průjezd Národním parkem Sintra -Cascais až na Cabo da Roca, nejzápadnější bod kontinentální Evropy (můžete si koupit i certifikát). Zastávka na surfařské pláži Guincho. Variantně individuálně atmosféra LISABONU a návštěva muzeí. Večerní čtvrť Chiado s „fadem“, Fakultativně jedinečný zážitek - večeře s vínem a hudebním programem.
6.den - LISABON , dopoledne volno k nákupům ev. prohlídce dle času odletu. Odpoledne odlet do Prahy, návrat v podvečer.

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd

Podrobné aktuální informace najdete na www.ckmayer.cz

Cena zahrnuje:

letenka Praha–Lisabon-Praha vč. letištních tax, transfer z/na letiště místní dopravou, 5x ubytování v hotelu v centru Lisabonu, 5x snídaně, průvodce.

Cena nezahrnuje:

pobytovou taxu, veřejnou dopravu v Lisabonu, loď, fakult. výlety (Sintra a další dle termínu), ochutnávky, vstupné do objektů (110 €).

Příplatky:

pojištění léčebných výloh a storna do 40 000 Kč (příplatek: 410 Kč), 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 4800 Kč), výlet 5. den - Sintra, Cabo da Roca (pro oba termíny, od 12 osob) (příplatek: 1800 Kč), záloha na večeři s programem a vínem - vystoupení fada (příplatek: 1300 Kč), v červnu: záloha za zpáteční vlak do Porta (cena cca 60 €/os. - bude doúčtováno na místě, od 15 osob) (příplatek: 1800 Kč), v září: záloha na fakult. výlet Evora (od 15 osob) (příplatek: 2200 Kč).


Pokud se chcete vydat do malebného Portugalska, najdete mnoho dalších informací na našem webu Info Portugalsko. Zde se dovíte jednak o historii Portugalska, ale také o jeho hlavním městě Lisabonu a slavných velkých středověkých klášterních komplexech.