LIPARSKÉ OSTROVY - LETECKY

POBYTOVÝ ZÁJEZD S VÝLETY 2024

Ostrov Vulcano je jedinečným darem přírody. Překrásné přírodní scenérie, kvetoucí muškáty, oleandry, kaktusy, palmy, fíkovníky. Pláže kamínkové, skalnaté i písečné (jemný černý písek), neskutečně čisté moře, romantická zákoutí a mnoho slunce. Raritou ostrova je přírodní bahenní koupel, sirné bahno s bublinkami plynů. Přisuzují se mu téměř zázračné účinky, léčí revmatické problémy, různé alergie a ekzémy. Hned vedle, přímo v moři, vyvěrá termální perličková koupel. V této lokalitě jsou k dispozici obchodníci se suvenýry, restaurace, taverny, bary, minimarkety, směnárna, škola pro potápěče, lékárna, půjčovna skútrů a jízdních kol. Geotermální lázně se třemi vyhřívanými bazény a hydromasážemi nabízí příjemnou relaxaci po aktivním poznávání ostrovů. Jenom ten, kdo navštíví ostrov VULCANO, může poznat jeho světoznámou černou pláž, léčivé sopečné bahno, oddechnout si v minerálních pramenech nebo podniknout výstup až ke kráteru vyhaslé sopky. A komu by se zdál ostrov příliš malý nebo ten, kdo rád cestuje, má možnost toulat se po okolních ostrovech. Liparské souostroví nabízí mnohé. Určitě byste neměli vynechat největší atrakci ostrovů - výlet na činnou sopku STROMBOLI. V roce 2000 byly Liparské ostrovy zapsány do seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Program zájezdu:

1.den - Let Praha - Catania s jedním přesedáním, transfer autobusem do MILAZZA (cca 2 hod.) a odtud lodí na ostrov VULCANO (plavba 45 min - 1,5 hod.), ubytování.
2.den - Dopoledne seznámení s městečkem Vulcano . Procházka po městečku, možnost koupelí v léčebném sirném jezírku. Odpoledne výstup k vyhaslému kráteru VULCANELLO (nižší sopka) se třemi malými krátery, odtud je výhled na celý ostrov i okolí. Poté sestoupíme do malebného ÚDOLĺ PŘĺŠER s řadou zajímavých lávových útvarů.

Liparské ostrovy - letecky
ilustrační foto
 Liparské ostrovy - letecky
ilustrační foto

3.den - Ráno výstup na kouřící Velký kráter GRAN CRATERE (391 m n.m.), budete odměněni fantastickým panoramatickým výhledem na celé souostroví, pozorování sopečných fumarol s unikajícími párami, ráj pro geology. Odpoledne relaxace u moře, fakultativně okruh kolem ostrova Vulcano lodí s koupáním (cca 20 EUR).
4.den - Pro zájemce fakultativní velký lodní výlet na ostrovy PANAREA a STROMBOLI s možností pozorování sopečných erupcí z lodi nebo pěší výstup nad Cestu ohně či až na vrchol Stromboli (loď cca 40 EUR, výstup na vrchol s akreditovaným průvodcem + cca 25 EUR).
5.den - Volný den, koupání, relaxace u moře nebo v geotermálních lázních. Pro zájemce plavba na kajaku kolem pobřeží cca 50 EUR
6.den - Pobyt u moře, pro zájemce fakultativně lodní výlet na zelený ostrov SALINA (cca 35 EUR) - obeplujeme celý ostrov, vykoupeme se v zátoce propadlého kráteru POLLARA, a nakonec zastavíme v malebné vesničce LINGUA s majákem, kde si pochutnáme na vynikající granitě z čerstvého ovoce nebo se zasytíme místní specialitou „pane cunzato“ - obrovskou bruschettou obloženou sicilskými dobrotami.
7.den - pro zájemce lodní výlet do hlavního města souostroví - LIPARI - s prohlídkou katedrály a archeologického muzea, možnost nákupů (cca 20 EUR).
8.den - Ráno předání ubytovacích kapacit a odjezd z Vulcana do Catanie a odlet do Prahy.

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd
121-01 30.06. - 07.07.2024 42 590 Kč
121-02 08.09. - 15.09.2024 40 990 Kč

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha-Catania-Praha vč. letištních tax a palivového příplatku , zpáteční trajekty na ostrov Vulcano, vedoucí zájezdu, kyvadlovou dopravu minibusy mezi apartmánovým komplexem, centrem městečka a hlavními plážemi, 7x ubytování ve 2lůžkovém studiu na ostrově Vulcano v apartmánech Vulcano Blu, 7x snídaně, 6x večeře.

Cena nezahrnuje:

Cena nezahrnuje lodní dopravu na ostatní ostrovy v rámci fakult. výletů..

Příplatky:

pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 45 000 Kč (příplatek: 680 Kč), 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 5800 Kč).


Hledáte-li informace o italském ostrově Sicílie, můžete se podívat na naše webové stránky Info - Sicílie . Zde najdete informace o nejvýznamnějších místech, památkách, Liparských ostrovech i nejvyšší evropské činné sopce Etně.