KORSIKA - TURISTIKA A MOŘE

ZÁJEZD S LEHKOU PĚŠÍ TURISTIKOU 2019

Ostrov, jehož nejkrásnější subtropická příroda nabízí nejen azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pinií a korkových dubů.

Program zájezdu:

1.den - Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.
2.den - Trajektem do BASTIE na KORSICE . Průjezd hornatým vnitrozemím. Krátká túra s koupáním v horách v kouzelných ANGLICKÝCH KASKÁDÁCH. Pokračujeme do zátoky Propriano , ubytování v bungalovech. Dojezd v pozdních hodinách.

Korsika - turistika a moře
ilustrační foto
 Korsika - turistika a moře
ilustrační foto

3.den - Koupání a pobyt u moře. Odpoledne pro zájemce návštěva nedalekého proslulého naleziště prehistorické kultury FILITOSA s mnoha menhiry.
4.den - Brzy ráno pohodová turistika pod siluetou skalních věží BAVELLA ke skalnímu oknu TROU DE LA BOMBE, pro zájemce s výstupem na PUNTA VELACO (1 488 m) s fantastickým výhledem na východní i západní pobřeží Korsiky .
5.den - Ráno si prohlédneme „nejkorsičtější“ město SARTENE . Z úzkých křivolakých uliček na nás dýchne duch minulosti krevní msty a pirátských výprav. Pokračujeme do vyhlášeného BONIFACIA . Prohlídka města, které je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Pro zájemce krásná projížďka lodí pod skalnatými útesy.
6.den - Pobyt u moře. Pro neposedné středně náročná turistika v oblasti ZONZY – vrchol MONTE CALVA (1 377 m) s pěknou vyhlídkou, vodopád tzv. „ČŮRAJÍCÍ KOHOUTEK“. V podvečer prohlídka městečka PROPRIANO .
7.den - Brzy ráno přejezd do oblasti Corte. Cestou navštívíme bizarní skály CALANCHE (UNESCO). Po krátké procházce touto pastvou pro oči, kde barevné skalní útvary ostře kontrastují s azurovou hladinou moře se krátce zastavíme ve vyhlášeném letovisku PORTO . Krátký přejezd do Evisy, východiště jedné z nejznámějších atrakcí ostrova Korsika , soutěsky SPELUNCA. Pohodová turistika s možností koupání v kaskádách. Přejezd hluboce zaříznutým monumentálním kaňonem řeky Golo do městečka Corte . Pozdě večer ubytování.
8.den - Po snídani krátký přejezd do Tatone, lehká turistika k salaším TOLA s vynikajícím sýrem a vínem, pro zájemce pohodová turistika k nejhezčím kaskádám Korsiky na řece MANGANELO a pod majestátním více než 2 500 metrů vysokým Monte Rotondo. Pozdě odpoledne návštěva starobylého CORTE s hrdě se tyčící citadelou pod horskými velikány.
9.den - Po snídani odjezd do BASTIE , prohlídka přístavního města, poslední nákupy dárků. Odpoledním trajektem plavba do Itálie. Odjezd směr ČR.
10.den - Návrat do ČR.

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd
326-01 06.09. - 15.09.2019 14 590 Kč Odjezd též z Plzně

Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, trajekty, vstupní a výstupní poplatek, pobytovou taxu, 5x ubytování v chatkách (kuchyňka, 2 ložnice, příslušenství), 5x polopenze (jednoduchá strava připravovaná českou kuchařkou), 2x ubytování v Corte se snídaní, průvodce.

Příplatky:

pojištění léč. výloh a storna (příplatek: 330 Kč), 1/1 pokoj výjimečně na vyžádání v CK..

KORSIKA - TURISTIKA A MOŘE II

ZÁJEZD S LEHKOU PĚŠÍ TURISTIKOU 2019

Korsika - ostrov, jehož nejkrásnější subtropická příroda, nabízí nejen azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pinií a korkových dubů. Vzhledem k tomu, že jízdní řády trajektů na sezonu 2018 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, může se stát, že program může být lehce upraven z důvodu změny jízdního řádu trajektů.

Program zájezdu:

1.den - Odjezd z ČR do Itálie, nočním trajektem do BASTIE na Korsice .
2.den - Odpoledne odjezd překrásným hornatým vnitrozemím do VIZZAVONY. Příjemná túra s koupáním v horách v překrásných ANGLICKÝCH KASKÁDÁCH, přejezd do Corte, ubytování v hotelu (2 noci se snídaní na stejném místě). V případě denního trajektu se bude odpolední turistika odehrávat v kaskádách překrásného údolí TAVIGNANA. Večerní život v CORTE .

Korsika - turistika a moře II
ilustrační foto
 Korsika - turistika a moře II
ilustrační foto

3.den - Krátký přejezd do Tattone, lehká turistika v údolí říčky Manganello k salaším TOLLA (cca 5 km), na kterých je možné ochutnat vynikající korsické uzeniny. Případní zájemci mohou pokračovat dále až k vyhlášeným kaskádám Manganello (dalších cca 5 km). Kdekoliv je možné koupání. Z údolí jsou krásné výhledy na vrcholky Monte d´Oro a Monte Rotondo. Návrat do hotelu v Corte .
4.den - Brzy ráno snídaně, přejezd majestátným kaňonem řeky Golo do soutěsky SPELUNCA, jedné z nejznámějších atrakcí ostrova. Pohodová turistika s možností koupání v kaskádách. Krátce zastavíme ve vyhlášeném letovisku PORTO . Cestou navštívíme bizarní skály CALANCHE. Po krátké procházce touto pastvou pro oči, kde barevné skalní útvary ostře kontrastují s azurovou hladinou moře, se přesuneme do zátoky Valinco u Propriana . Pozdě večer ubytování v kempu v jednoduchých bungalovech, 5 nocí na stejném místě.
5.den - Koupání, pobyt u moře. Pro zájemce krátká návštěva proslulého naleziště prehistorické kultury FILITOSA s mnoha menhiry a večerní návštěva středověkého městečka SARTÈNE .
6.den - Autobusem na sedlo COL DE ST. EUSTACHE (995 m), pěšky vyhlídkovou hřebenovkou na vrchol MONTE SAN PETRU (1440 m), s krásným kruhovým rozhledem, nedaleké pietní místo obětem jedné z největších leteckých katastrof ve Francii. Fotogenické kamenné bloky a formace lemují tuto příjemnou túru, ze které máte uchvacující výhledy na záliv Valinco a skalní věže Bavella. Odpoledne ještě stihneme koupání v moři.
7.den - Výlet do BONIFACIA , návštěva města, které je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Pro zájemce nádherná projížďka lodí pod skalnatými útesy (cca 20 EUR na osobu).
8.den - Ráno pohodová turistika pod siluetou skalních věží BAVELLA ke skalnímu oknu TROU DE LA BOMBE, pro zájemce s výstupem na PUNTA VELACO (1 483 m) s fantastickým výhledem na východní i západní pobřeží Korsiky. Odpoledne se stihneme ještě vykoupat v moři.
9.den - Brzy ráno do BASTIE , v případě času krátká prohlídka přístavního města (její délka závisí na jízdním řádu trajektů), poslední nákupy dárků. Trajektem plavba do Itálie. Odjezd směr ČR.
10.den - Návrat do ČR.

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd
327-01 14.06. - 23.06.2019 14 390 Kč Odjezd též z Pardubic, Hradce Králové a Brna
327-02 30.08. - 08.09.2019 14 490 Kč Odjezd též z Pardubic, Hradce Králové a Brna

Cena zahrnuje:

pojištění léčebných výloh a storna zájezdu, dopravu klimatizovaným autobusem, trajekty, vstupní a výstupní poplatek, pobytovou taxu, průvodce, 5x ubytování v jednoduchých bungalovech (dvoulůžkové ložnice), 2x ubytování v hotelu v Corte se snídaní, povlečení.

Příplatky:

5x polopenze 3chodové francouzské menu se sklenkou vína (polopenze začíná 4. den večeří a končí 8. den) (příplatek: 2420 Kč), 1/1 pokoj (1. termín) - povinný při nedoobsazení (příplatek: 4100 Kč), 1/1 pokoj (2. termín) - povinný při nedoobsazení (příplatek: 4700 Kč).


Pokud se chystáte na zájezd na Korsiku, mnoho užitečných informací o tomto nádherném ostrově najdete na našem pomocném webu Info Korsika. Užitečné informace jsou také na našem dalším pomocném webu Info Korsika 2.