JIŽNÍ A SEVERNÍ MAĎARSKO - LÁZNĚ HARKÁNY A LIGET

POBYTOVÝ ZÁJEZD S VÝLETY Z TERMÁLNÍCH LÁZNÍ 2012

Lázeňské centrum Harkány je světově proslulým místem. Termální prameny zde dosahují teploty až 62°C a kromě vodních koupelí jsou zde nabízeny rovněž koupele bahenní. Léčí se zde například revmatismus. Využijte i vy této jedinečné nabídky a pojeďte s námi strávit krásnou dovolenou v jednom z nejvýznamnějších lázeňských center v Maďarsku a zároveň budete mít možnost navštívit nejznámější místa v této oblasti.

Program zájezdu:

1.den - Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2.den - Příjezd. Pobyt a koupání v lázních HARKÁNY.

 

3.den - PECS - díky osmanské okupaci má město orientální kolorit, na svazích okolních kopců se pěstují kvalitní odrůdy vína a v městě samém se nachází řada významných památek (katedrála sv. Petra z 11. stol., Csontváryho muzeum, bývalá mešita aj.). Krátká pěší vycházka v POHOŘÍ MECSEK.
4.den - HRAD SIKLÓS ze 13. stol. POUTNÍ MÍSTO MÁRIAGYÜT - nejstarší poutní místo v Maďarsku, první kaple zde byla postavena již v r. 1006. VILLÁNY - centrum rozlehlých vinic. Nespočetné množství vinných sklepů, z nichž pocházejí jedny z nejkvalitnějších červených vín v zemi.
5.den - Pobyt a koupání v lázních HARKÁNY.
6.den - Přejezd do lázní Liget. Cestou prohlídka pěkného města SZEKESFEHERVÁR - po Estergomu nejvýznamnější město Maďarského království, od r. 1038 do r. 1540 zde byli korunováni a pohřbíváni králové, katedrála sv. Petra, malebné ulice, starobylé domy. Podvečerní koupání v lázních LIGET.
7.den - Pobyt a koupání v lázních LIGET.
8.den - Prohlídka BUDAPEŠTI (UNESCO) - Gellértův vrch, Rybářská bašta, korunovační Matyášův dóm, královský palác, řetězový most, budova parlamentu, Podvečerní koupání v lázních LIGET.
9.den - PANNONHALMA - vinařské městečko s klášterním komplexem (UNESCO), odjezd do Čech. Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd
149-01 13.07. - 21.07.2012 7 990 Kč Odjezd též z východních Čech a Brna.

Cena zahrnuje:

pojištění léčebných výloh a storna, dopravu autobusem, průvodce, 7x ubytování (4x 2-3 lůžková studia s možností vaření, 3x hotel), 3x polopenzi, vstupné do lázní Liget.

Cena nezahrnuje:

posezení v Pauls Csárdě u vynikající večeře (pečená kachna přímo z pece) - cca 350 Kč/os. - platí se na místě.

Příplatky:

3x večeře v Harkánech - 550 Kč/os..

Info termální lázně

Info Budapešť

Info Maďarsko