ITÁLIE, NEAPOLSKÝ ZÁLIV

POBYTOVÝ ZÁJEZD S VÝLETY 2023

Zájezd spojuje dny odpočinku u moře s návštěvou velmi atraktivních míst jižní Itálie. Uvidíte slavné Pompeje, pohřbené pod několikametrovou vrstvou sopečného popela při výbuchu sopky Vesuv v r. 79, budete moci vystoupat i na okraj kráteru Vesuvu. Lodní výlet na ostrov Capri, jeden z nejkrásnějších ostrovů v Tyrrhénském moři, nabízí seznámení s tímto bujnou vegetací porostlým vápencovým ostrovem s četnými jeskyněmi kolem pobřeží i s římskými antickými stavbami. Nevynecháme ani hlavní město Řím s mnoha římskými stavbami (Kolosem, Palatin, Forum romanum, Pantheon aj.) a ministát Vatikán s významnými Vatikánskými muzei a bazilikou sv. Petra. Giulivo Holiday komplex je umístěn přímo na pobřeží moře v srdci Baii Domizii v oblasti jižní itálie. V krásném piniovém parku se nacházejí vily a bungalovy. Početné služby a vybavení zahrnují diskotéku, bazén, solarium, velmi pěknou hotelovou písečnou pláž, 2 bary, restauraci, dětské hřiště aj.

Program zájezdu:

1.den - Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.
2.den - ŘÍM (UNESCO) - antický Řím (Koloseum, Forum Romanum, Pantheon), Piazza Navona, Fontana di Trevi, Piazza di Spagna aj. Dojezd na ubytování do oblasti Neapolského zálivu.

Itálie, Neapolský záliv
ilustrační foto
 Itálie, Neapolský záliv
ilustrační foto

3.den - Pobyt u moře.
4.den - Trajekt na ostrov CAPRI z Neapole nebo z městečka SORRENTO , které se rozkládá na tufových útesech omývaných mořem. CAPRI - jeden z nejkrásnějších ostrovů Tyrhénského moře, možnost okružní plavby kolem ostrova, návštěva městeček Capri a Anacapri, Villy San Michele, možnost prohlídky Modré jeskyně. (Lodě se platí na místě.) Návštěva města NEAPOL (UNESCO) - královský palác, starobylé pevnosti, výhledy na Vesuv.
5.den - Pobyt u moře.
6.den - POMPEJE (UNESCO) - unikátně dochované antické město zasypané při výbuchu Vesuvu v r. 79 n.l. VESUV - sopka s rozhledy na Neapolský záliv, výstup měsíční krajinou ke kráteru.
7.den - Klášter MONTECASSINO - nejstarší benediktýnský klášter, který byl vybombardován za 2. sv. války a následně kompletně zrekonstruován do původní podoby, honosná výzdoba, krásné výhledy do okolí. Zámek CASERTA (UNESCO) - zámek, který má nádherné zahrady s fontánami připomínajícími Versailles.
8.den - Fakultativní výlet (uskuteční se od 15 osob) - HERCULANEUM (UNESCO) - Pompejemi zastíněné vykopávky, které ale na menším prostoru představují jedinečný ucelený komplex římského města, které bylo při výbuchu Vesuvu v 1.stol.n.l. zalito mohutným lávovým proudem. Návštěva unikátního archeologického muzea v NEAPOLI .
9.den - ŘÍM - VATIKÁN (UNESCO) - sídlo hlavy katolické církve chrám Sv. Petra, Vatikánská muzea.
10.den - Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd
100-01 30.06. - 09.07.2023 14 390 Kč Odjezd též Plzeň, Příbram, Písek, České Budějovice

Cena zahrnuje:

doprava luxusním autobusem, průvodce, 7x ubytování v apartmánech nebo velkých vilách, které obsahují 3-4 dvoulůžkové pokoje, kuchyň, jídelnu, sociální zařízení., 7x snídaně + 6x večeře (česká kuchyně).

Příplatky:

pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 400 Kč), fakultativní výlet 8. den (koná se od 15 osob) (příplatek: 590 Kč), 1/1 pokoj (příplatek: 2800 Kč).


Hlavní město Itálie Řím si jistě zaslouží mnoho podrobnějších informací, které najdete na našich webových stránkách Info - Řím . Dočtete se zde také o ministátu Vatikán s proslulou stavbou baziliky sv. Petra a neméně slavnými Vatikánskými muzei. Dále na těchto stránkách najdete mnoho informací o antických stavbách, které vznikaly v Římě v době před přibližně 2000 lety. Množství zajímavostí a informací, pokud se chystáte na jih Itálie, najdete na našich dalších pomocných webových stránkách Info - jižní Itálie. Dočtete se zde např. o slavných starověkých Pompejích i mohutné sopce Vesuv. Souhrnný přehled zájezdů nejen do Říma nadete na našich stránkách Řím-zájezdy.