ITÁLIE, NEAPOLSKÝ ZÁLIV

POBYTOVÝ ZÁJEZD S VÝLETY 2024

Zájezd spojuje dny odpočinku u moře s návštěvou velmi atraktivních míst jižní Itálie. Uvidíte slavné Pompeje, pohřbené pod několikametrovou vrstvou sopečného popela při výbuchu sopky Vesuv v r. 79,. lodní výlet na ostrov Capri, jeden z nejkrásnějších ostrovů v Tyrrhénském moři, nabízí seznámení s tímto bujnou vegetací porostlým vápencovým ostrovem s četnými jeskyněmi kolem pobřeží i s římskými antickými stavbami. Nevynecháme ani hlavní město Řím s mnoha římskými stavbami a ministát Vatikán s bazilikou sv. Petra. Giulivo Holiday komplex je umístěn přímo na pobřeží moře v srdci Baii Domizii v oblasti jižní itálie. V krásném piniovém parku se nacházejí vily a bungalovy. Početné služby a vybavení zahrnují diskotéku, bazén, solarium, velmi pěknou hotelovou písečnou pláž, 2 bary, restauraci, dětské hřiště aj.

Program zájezdu:

1.den - Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.
2.den - ŘÍM (UNESCO) - antický a barokní Řím, procházka s průvodcem romantickým centrem Říma - Piazza di Spagna, Fontana di Trevi, Piazza di Navona s nádhernými kašnami, Pantheon, Benátské náměstí, Kapitol, antická fóra aj. Dojezd na ubytování do oblasti Neapolského zálivu.

Itálie, Neapolský záliv
ilustrační foto
 Itálie, Neapolský záliv
ilustrační foto

3.den - Pobyt u moře.
4.den - Trajekt na ostrov CAPRI z Neapole nebo z městečka SORRENTO , které se rozkládá na tufových útesech omývaných mořem. CAPRI - jeden z nejkrásnějších ostrovů Tyrhénského moře, možnost okružní plavby kolem ostrova, návštěva městeček Capri a Anacapri, Villy San Michele, možnost prohlídky Modré jeskyně. (Lodě se platí na místě.)
5.den - Pobyt u moře.
6.den - POMPEJE (UNESCO) - unikátně dochované antické město zasypané při výbuchu Vesuvu v r. 79 n.l. VESUV - sopka s rozhledy na Neapolský záliv, výstup měsíční krajinou ke kráteru. Nepujde-li zajistit skupinová rezervace na Vesuv, bude místo něj zařazena návštěva města NEAPOL (UNESCO) - královský palác, starobylé pevnosti, výhledy na Vesuv.
7.den - Klášter MONTECASSINO - nejstarší benediktýnský klášter, který byl vybombardován za 2. sv. války a následně kompletně zrekonstruován do původní podoby, honosná výzdoba, krásné výhledy do okolí. Zámek CASERTA (UNESCO) - zámek, který má nádherné zahrady s fontánami připomínajícími Versailles.
8.den - Fakultativní výlet (uskuteční se od 15 osob) - HERCULANEUM (UNESCO) - Pompejemi zastíněné vykopávky, které ale na menším prostoru představují jedinečný ucelený komplex římského města, které bylo při výbuchu Vesuvu v 1.stol.n.l. zalito mohutným lávovým proudem. Návštěva unikátního archeologického muzea v NEAPOLI .
9.den - ŘÍM - VATIKÁN (UNESCO) - jeden z ministátečků Evropy, sídlo hlavy katolické církve chrám Sv. Petra a další památky patřící Vatikánu.
10.den - Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Číslo zájezdu Termín Cena od Odjezd
100-01 28.06. - 07.07.2024 14 990 Kč Nástup též Plzeň, Příbram - Dubenec, Písek, České Budějovice.

Cena zahrnuje:

doprava luxusním autobusem, průvodce, 7x ubytování v apartmánech nebo velkých vilách, které obsahují 3-4 dvoulůžkové pokoje, kuchyň, jídelnu, sociální zařízení., 7x snídaně + 6x večeře (česká kuchyně).

Příplatky:

pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 450 Kč), fakultativní výlet 8. den (koná se od 15 osob) (příplatek: 590 Kč), 1/1 pokoj (příplatek: 3000 Kč).


Hlavní město Itálie Řím si jistě zaslouží mnoho podrobnějších informací, které najdete na našich webových stránkách Info - Řím . Dočtete se zde také o ministátu Vatikán s proslulou stavbou baziliky sv. Petra a neméně slavnými Vatikánskými muzei. Dále na těchto stránkách najdete mnoho informací o antických stavbách, které vznikaly v Římě v době před přibližně 2000 lety. Množství zajímavostí a informací, pokud se chystáte na jih Itálie, najdete na našich dalších pomocných webových stránkách Info - jižní Itálie. Dočtete se zde např. o slavných starověkých Pompejích i mohutné sopce Vesuv. Souhrnný přehled zájezdů nejen do Říma nadete na našich stránkách Řím-zájezdy.