ITÁLIE, NEAPOLSKÝ ZÁLIV - LETECKY

POBYTOVÝ ZÁJEZD S VÝLETY

Letecký zájezd s ubytováním v hotelu s polopenzí je určen milovníkům italské historie a středomořské přírody, kteří si chtějí zkrátit dlouhou cestu na jih Itálie, odpočinout si v hotelu na břehu moře a zároveň obdivovat turistické perly v oblasti Neapolského zálivu.

Program zájezdu:

1.den - Přílet do Itálie do Říma, transfer, ubytování v Baia Domizia v oblasti Neapolského zálivu.
2.den - Pobyt u moře.

Itálie, Neapolský záliv - letecky
ilustrační foto
 Itálie, Neapolský záliv - letecky
ilustrační foto

3.den - Trajekt na ostrov Capri z Neapole nebo z městečka Sorrenta, které se rozkládá na tufových útesech omývaných mořem. CAPRI - jeden z nejkrásnějších ostrovů Tyrhénského moře, možnost okružní plavby kolem ostrova, návštěva městeček Capri a Anacapri, Villy San Michele, možnost prohlídky Modré jeskyně. (Lodě se platí na místě.) Zastávka v městě NEAPOL (UNESCO) - královský palác, starobylé pevnosti, výhledy na Vesuv.
4.den - Pobyt u moře.
5.den - POMPEJE (UNESCO) – unikátně dochované antické město zasypané při výbuchu Vesuvu v r. 79 n.l. VESUV – sopka s rozhledy na Neapolský záliv. Doprava minibusem - platí se na místě.
6.den - Klášter MONTECASSINO – nejstarší benediktýnský klášter, který byl vybombardován za 2. sv. války a následně kompletně zrekonstruován do původní podoby, honosná výzdoba, krásné výhledy do okolí. Zámek CASERTA (UNESCO) – zámek, který má nádherné zahrady s fontánami připomínajícími Versailles.
7.den - Fakultativní výlet (od 15 osob): HERCULANEUM (UNESCO) - Pompejemi zastíněné vykopávky, které ale na menším prostoru představují jedinečný ucelený komplex římského města, které bylo při výbuchu Vesuvu v 1.stol.n.l. zalito mohutným lávovým proudem. Návštěva unikátního archeologického muzea v NEAPOLI .
8.den - Transfer do Říma, odlet z Říma do Prahy.

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd

Připravujeme na další sezóny

Cena zahrnuje:

obousměrná letenka do Itálie (většinou Praha - Řím - Praha), doprava luxusním autobusem dle programu, průvodce, 7x ubytování v hotelu Giulivo**** (dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím), 7x polopenze v hotelu (italská kuchyně).

Příplatky:

pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 280 Kč), fakultativní výlet 7. den (Herculaneum, Neapol) - od 15 osob (příplatek: 590 Kč), 1/1 pokoj (příplatek: 3500 Kč).


Hlavní město Itálie Řím si jistě zaslouží mnoho podrobnějších informací, které najdete na našich webových stránkách Info - Řím . Dočtete se zde také o ministátu Vatikán s proslulou stavbou baziliky sv. Petra a neméně slavnými Vatikánskými muzei. Dále na těchto stránkách najdete mnoho informací o antických stavbách, které vznikaly v Římě v době před přibližně 2000 lety. Množství zajímavostí a informací, pokud se chystáte na jih Itálie, najdete na našich dalších pomocných webových stránkách Info - jižní Itálie. Dočtete se zde např. o slavných starověkých Pompejích i mohutné sopce Vesuv. Souhrnný přehled zájezdů nejen do Říma nadete na našich stránkách Řím-zájezdy.