KRÁSY ANDALUSIE - LETECKY

POBYTOVÝ ZÁJEZD S VÝLETY 2024

Tento náš zájezd je zaměřen na poznání nádherné pohádkové oblasti Andalusie. Navštívíme světově proslulá místa s maurskou historií jako jsou Granada, Sevilla, ev. Cordoba, ale i bílá andaluská městečka, často neuvěřitelně rozložená na skalních útesech. Zájezd si zpestříme výlety do zajímavých přírodních oblastí (např. NP Torcal, skála Gibraltar).

Program zájezdu:

1.den - Odlet z Prahy, přílet do Andalusie .
2.den - Procházka v PŘÍRODNÍM PARKU TORCAL DE ANTEQUERA, kde vápencové skály tvoří rozsáhlé skalní městečko. Území je chráněnou krajinnou oblastí kvůli hojnému výskytu vzácných rostlin. ANTEQUERA – zastávka u unikátní památky – dolmenů na okraji městečka. Prohlídka města CORDOBA, jednoho ze skvostů Andalusie se spoustou zajímavých památek - katedrála/mešita, římský most, židovská čtvrť aj.

Krásy Andalusie - letecky
ilustrační foto
 Krásy Andalusie - letecky
ilustrační foto

3.den - Výlet do srdce Andalusie - města GRANADA (UNESCO) - zasazeného do přírody na úpatí pohoří Sierra Nevada s pohádkově krásnými památkami z doby maurské nadvlády (palác Alhambra, letohrádek Generalife se zahradami, pevnost Alcazaba, čtvrť Albaicín se širokým výhledem aj.).
4.den - Odjezd brzy ráno na dlouhý výlet za dalšími jedinečnými místy Andalusie . Zastávka v romantickém městečku VEJER DE LA FRONTERA – půvabné „bílé městečko“ s krásnými vyhlídkami. Prohlídka centra města CÁDIZ – malebné bílé město ležící na úzkém poloostrově, významný přístav, pěkná katedrála, příjemné promenády. Na závěr exkurze ve vinařství s ochutnávkou proslulých SHERRY VÍN.
5.den - Pobyt u moře. Pro zájemce půldenní výlet vláčkem (jízdné cca 3,6 Eur jedna cesta) s průvodcem do nedalekého města MALAGA – přímořské historické město s mohutnou katedrálou, maurskou pevností a rodným domem Pabla Picassa.
6.den - Prohlídka GIBRALTARU - britská kolonie s bezcelní zónou, výlet na mohutnou skálu s pevností a s výhledy na africký kontinent. Jediná volně žijící kolonie opic v Evropě. Přejezd přes hory do oblasti bílých městeček a návštěva Rondy. RONDA – malebné nad skalní rozsedlinou rozložené městečko, které upoutá každého návštěvníka svou roztomilostí.
7.den - Pobyt u moře nebo možnost fakultativního výletu do Sevilly. SEVILLA (UNESCO) - město přezdívané pro svou krásu perlou Andalusie s třetí největší katedrálou v Evropě, s překrásným romantickým zámkem v maurském slohu a bílou židovskou čtvrtí.
8.den - Transfer z hotelu na letiště a odlet do Prahy.

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd
135-02 16.05. - 23.05.2024 28 990 Kč poslední místo pro pána na doobsazení
135-04 07.10. - 14.10.2024 27 990 Kč

Cena zahrnuje:

letecká doprava do Andalusie, průvodce, místní autobus na výlety, 7x ubytování v hotelu*** (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 6-7x polopenze (dle času letu).

Cena nezahrnuje:

Fakultativní výlet do Sevilly - cena 40 Euro (nezahrnuje vstupné a místního průvodce) - nutná rezervace předem v CK nejpozději při doplatku, platba na místě..

Příplatky:

pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 45 000 Kč (příplatek: 680 Kč), vstupné do Alhambry s rezervací (K rezervaci je nutné uvést číslo a celé datum platnosti cestovního dokladu (pasu) a s tímto dokladem pak do Španělska cestovat, jinak je rezervace neplatná. Nutno objednat při přihlášení, rezervaci španělská CK potvrdí až měsíc před zájezdem, nebude-li, částka bude klientovi obratem vrácena) (příplatek: 970 Kč), 1/1 pokoj - povinný a na vyžádání v CK (příplatek: 3500 Kč), Výlet do Sevilly - nutná závazná rezervace při přihlášení, platba na místě v Eurech, cca 40 Euro / os., samostatně cestující osoby se zájmem o doobsazení budeme kontaktovat..


Na těchto webových stránkách Info Andalusie se dovíte o jižní provincii Španělska, o horké Andalusii, proslavené vínem Sherry, andaluskými býky, olivami a zejména starobylými městy s četnými památkami ještě z dob maurské nadlády, s Granadou, Cordobou nebo Sevillou. Na tomto webu najdete přehled všech našich zájezdů do Španělska Španělsko-zájezdy.