ROMANTICKÉ BAVORSKO - ZÁMKY I ROMANTICKÁ CESTA

KRÁTKODOBÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD 2019

Program zájezdu:

1.den - Odjezd z Prahy v časných ranních hodinách. REGENSBURG (UNESCO) – významné historické město s řadou spojení na českou historii. Dóm je jednou z nejvýznamnějších gotických památek v Bavorsku , malebné centrum s řadou gotických i renesančních domů a kostelů. Památník významných „osobností německého jazyka“ WALHALLA – monumentální stavba nad Dunajem. Zastávka v hlavním městě dolního Bavorska LANDSHUT – příjemné historické centrum, kostel sv. Martina s nejvyšší cihlovou věží na světě.
2.den - Prohlídka bavorské metropole MNICHOVA . Zastávka u velkolepého olympijského stadionu z roku 1972, mimořádné dílo světové moderní architektury. Staré město s Mariánským náměstím a Novou radnicí, chrám Panny Marie, řada kostelů různých slohů. Návštěva některého z vyhlášených muzeí či galerií nebo letní rezidence bavorských vládců NYMPHENBURGU.

Romantické Bavorsko - zámky i Romantická cesta
ilustrační foto
 Romantické Bavorsko - zámky i Romantická cesta
ilustrační foto

3.den - Nejvýznamnější alpské středisko pod nejvyšší německou horou Zugspitze (2 962 m) GARMISCH-PARTENKIRCHEN , centrum s bohatě malovanými štíty, zastávka u jezera EIBSEE. Monumentální barokní klášter ETTAL uprostřed zalesněných kopců, perla bavorského rokoka kostel WIES (UNESCO). AUGSBURG – hlavní město historické země Švábsko pojmenované po římském císaři Augustovi, Náměstí Rathausplatz s řadou architektonicky cenných domů, katedrála s bohatým zařízením, jedinečné Fuggerei.

Číslo zájezdu Termín Cena Odjezd
451-01 16.08. - 20.08.2019 4 790 Kč Odjezd též z Plzně

Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, průvodce, 2x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 2x snídaně.

Příplatky:

pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 110 Kč).


Pokud se chystáte na zájezd do Bavorska, najdete spoustu užitečných informací na našich pomocných webových stránkách Info Bavorsko. Dočtete se zde o bavorském králi Ludvíku II., který nechal vybudovat několik pohádkových zámků (Neuschwanstein, Herrenchiemsee, Linderhof), které patří společně s hlavním městem Mnichov k nejvíce navštěvovaným místům v Bavorsku.